Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

ES kosmoso projektas: ES pasirašė sutartis dėl „Iris2“ palydovų tinklo

2 min. skaitymo

Vienuolika milijardų eurų vertės projektas yra priešprieša Elono Musko „Starlink“ projektui. Ilgą laiką atrodė, kad Europos palydovų projektas „Iris2“ žlugo. Tačiau pirmadienį Briuselyje ES Komisija pasirašė sutartis su Europos kosmoso agentūra „Esa“ ir operatoriais bei palydovų bendrovėmis SES, „Eutelsat“ ir „Hispasat“.

 

Projektas sukurtas pagal „ SpaceX“ palydovų tinklo „Starlink“ pavyzdį. Elono Musko įkurta JAV kosmoso bendrovė šiuo metu siūlo interneto prieigą beveik visame pasaulyje, naudodama 7 000 palydovų. Palydovai yra žemoje orbitoje, todėl signalas vėluoja nedaug, o duomenų perdavimo sparta yra didesnė.

ES tikslas – sukurti galingą, nuo JAV nepriklausomą palydovinį tinklą. „Karo metu negalime sau leisti prarasti ryšio“, – sakė už gynybą ir kosmosą atsakingas ES Komisijos narys Andrius Kubilius. Kalbama apie „stipresnę, labiau susietą ir atsparesnę Europą“.

Skirtingai nei „Starlink“, „Iris2“ naudosis trimis skirtingomis orbitomis: Daugiau kaip 6000 kilometrų nuo Žemės (vidutinė orbita, MEO), daugiau kaip 500 kilometrų (žemoji orbita, LEO) ir iki 400 kilometrų (žemoji LEO). Pasak ES pareigūnų, šis „kelių orbitų“ sprendimas leidžia pasiekti panašų našumą naudojant mažiau palydovų.

ES palydovai

Didžiausią finansavimo dalį iš ES biudžeto skirs Vokietija

Numatoma, kad projektas iš viso kainuos vienuolika milijardų eurų. ES skirs liūto dalį – apie septynis milijardus eurų, o privatusis sektorius – keturis milijardus eurų. Tai apima eksploatuojančias bendroves, kurios dirba kartu su aštuonių bendrovių techniniu konsorciumu „Space Rise“.

Šiame konsorciume pagrindinis vaidmuo tenka Prancūzijos aviacijos ir gynybos grupei „ Thales“, o kitos bendrovės yra „Airbus Defence and Space“, Brėmene įsikūrusi palydovų gamintoja OHB ir „ Deutsche Telekom“.

Esa vadovas Josefas Aschbacheris tikisi, kad projektas paskatins „daugiau inovacijų Europos kosmoso pramonėje“ ir „padidins Europos konkurencingumą“. Jis sukurs „aukštos kvalifikacijos darbo vietų“, sakė J. Aschbacheris.

Šaltinis: handelsblatt.com

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Donatas Varnas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius, besidomintis naujausiomis technologijomis, žiniatinklio tendencijomis ir dirbtinio intelekto pasauliu. Mano straipsniai padeda skaitytojams suprasti sudėtingas technologines naujoves, atrasti sprendimus ir neatsilikti nuo sparčiai besikeičiančio skaitmeninio pasaulio.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus