KAUNAS (Lietuva) – Luka Dončičius atliko neįtikėtiną trigubą dublį ir pirmą kartą pasiuntė Slovėniją į olimpines žaidynes, kai ši sekmadienį finale 96:85 įveikė Lietuvą.
Krepšinis: Slovėnijos rinktinė įveikė Lietuvos rinktinę
22 metų žvaigždė Kauno “Žalgirio” arenoje 11 561 sirgalių akivaizdoje pelnė 31 tašką, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų. Slovėnija keliauja į 2020 (2021) m. Tokijo vyrų krepšinio olimpinį turnyrą, o Lietuva pirmą kartą istorijoje praleis žaidynes.
View this post on Instagram
Trečiajame kėlinyje Slovėnija dar kartą išsiveržė į priekį, o trečiojo kėlinio pabaigoje, kai Vlatko Cancaras kelis kartus pataikė svarbius metimus, laimėjo atkarpą 14:0. Šis spurtas pasirodė esąs lemiamas, nes Slovėnija išlaikė kontrolę ir iškovojo pergalę.
Žaidimo herojai: Dončičius padarė viską, kad būtų įsimintinas lyderis: per antrąjį ketvirtį jis pelnė 15 taškų, o jo sąskaitoje buvo 15 taškų. Jaka Blažičius pridėjo 16 taškų kartu su Kancaru, kuris pusfinalyje atliko svarbų vaidmenį.
Statistika nemeluoja: Pirmoje rungtynių pusėje Lietuva pataikė 56 proc. taiklumu, tačiau į antrą dalį rungtynių žengė lygiosiomis, nes per tą laiką prametė septynis baudų metimus. Vis dėlto sunku žvelgti toliau nei į Dončičiaus statistikos eilutę ir jo 42 naudingumo balų vertę svarbiausiose savaitės rungtynėse.
Slovėnijos rinktinė pirmą kartą vyks į Tokiją ir olimpinėse žaidynėse susikaus su geriausiais pasaulio krepšininkais, o jiems vadovaus vienas geriausių pasaulio žaidėjų.