Kita

Fototapetai: į ka reikėtų atkreipti dėmesį auginant mažus vaikus ar augintinius?

Žmonės, auginantys mažus vaikus ar/ir augintinius dažniausiai supranta, kad nusipirkti tapetai yra netinkamo tipo, tik praėjus tam tikram laiko tarpui – kai susiduriama su tam tikra problemėle. Iš nuobodulio augintinių pradraskyti ar apšlapinti fototapetai bei fototapetai vaikams tapę meno šedevrų vieta – visa tai tikrai dažnokai girdimos situacijos, po kurių dažniausiai įprasto tipo fototapetai keliauja į popieriaus atleikų konteinerius. Prieš užsisakant tapetus reikia atkreipti dėmesį ne tik į gražius vaizdus bei neįtikėtinai mažą kainą, juk tapetai tikriausiai perkami ne vieneriems metams. Prisiminkite, kad jei turite augintinių ar mažų vaikų – pasirinkti fototapetai turi turėti šias savybes:

Bekvapiai

Nei mums patiems, nei tuo labiau mūsų vaikams ar augintiniams nėra sveika gyventi aplinkoje, kurioje jaučiamas fototapetų spaudos specifinis kvapas. Ilgai būnant tokiose patalpose karštą vasaros dieną gali pasijusti net ir galvos svaigulys, o tai jau tikrai negeras ženklas. Kiekvienas norime gyventi sveikai, tad ir fototapetus reikėtų rinktis su ekologiška bekvape spauda, kuri yra tiek draugiška žmogui, tiek ir aplinkai. Spausdininimui naudojami lateksiniai dažai yra gaminami vandens pagrindu, tad jie neskleidžia jokio kvapo nei gamybos nei eksploatavimo metu. Neveltui vaikų ligoninės, darželiai ar mokyklos užsisakinėja būtent tapetus su lateksine spauda.

Skelbimas fototapetai colorbee 3

Lengvai valomi

Maisto likučiai ar dažai ant tapetuotos sienos įprastai būna nemenkas galvos skausmas suaugusiems. Norisi gražiai nuvalyti tokią sieną, o rezultate gaunasi fototapetai su dar didesnėmis dėmėmis – nieko keisto kai tapetai nėra atsparūs tokio tipo valymui. Jei tokia situacija jums pažįstama – kitą kartą ieškokite elektroninėse ar fizinėse parduotuvėse, kad tapetai būtų lengvai valomi. Plaunami tapetai – dar kiti taip juos vadina. Jie yra padengti lateksine spauda, kuri lengvai valoma drėgna šluoste ar kempinėle.

Skelbimas fototapetai colorbee 4

Atsparūs įbrėžimams / trynimams

Baldų stumdymas, augintinių draskymo demonstracija ant ką tik užklijuotų tapetų – taip, tai kartais „išlenda“ nekoks vaizdas žvelgiant į apibraižytus ar į aptrintus fototapetus. Nuo viso to galite pabandyti apsisaugoti naudojant fototapetus, turinčius vidutinį atsparumą trynimams bei įbrėžimams.

Skelbimas fototapetai colorbee 7

Atsparūs drėgmei

Jei drėgmė patenka po tapetais – įprastai tapetai laikui bėgant atkeliami nuo sienos paviršiaus. Kartais to išvengti nepavyksta, ypač, kai susiduriama su tokiomis problemomis, kaip trūkę vamzdžiai ar nuo šalčio sudrėkusi išorinė namo siena. Tačiau susidūrus su smulkesnėmis nelaimėmis (vandens ar kokio kito skysčio išsipilimas ant tapetų paviršiaus bei panašios situacijos) gelbsti atsparių drėgmei fototapetų pasirinkimas. Flizeliniai fototapetai su lateksine spauda turi gan didelį atsparumą drėgmei, todėl sušlapus tapetų paviršiui juos užtenka nusausinti su minkšta šluoste ar kempinėle.

Skelbimas fototapetai colorbee 8

Skelbimas fototapetai colorbee 14

Skelbimas fototapetai colorbee 18

Šaltinis: https://www.colorbee.lt/fototapetai

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: