Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ką daryti, jei nuolat norite miegoti dieną: įspėjamieji ženklai

2 min. skaitymo

Ko trūksta organizmui, jei nuolat norite miegoti – tai gali reikšti, kad kenčiate nuo pernelyg didelio mieguistumo. Vadinamasis lėtinio nuovargio sindromas, kai žmogus jau iš ryto jaučiasi pavargęs – atsiranda be priežasties ir ilgai negali praeiti. Tokie simptomai rodo paslėptas neurologines ligas.

Specialistas papasakojo, kodėl atsiranda lėtinis nuovargis ir kaip su juo kovoti, kad nepakenktumėte savo organizmui. Gerai žinoma, kad jei daug miegate, galite prarasti darbingumą ir turėti atminties problemų.

Kokius vitaminus reikia gerti, jei nuolat norite miegoti?

Medikai pažymi, kad nuolatinis noras miegoti gali kilti dėl fermentinių sistemų sutrikimo. Tai – audinių kvėpavimo pablogėjimas ir pokyčiai, kurie gali atsirasti dėl B grupės vitaminų trūkumo.

Miegas be pagalvės

Jei dieną dažnai jaučiatės pavargę ir mieguisti, tai taip pat gali būti anemijos požymis. Jei organizme yra mažai hemoglobino, dėl to visi audiniai badauja dėl deguonies. Tokiu atveju būtina kreiptis į gydytoją, kad būtų nustatyta organizmo diagnozė.

Kalciferoliai ir vitaminas D užima svarbią vietą organizme – šių medžiagų dėka efektyviai veikia imunitetas, audinių kvėpavimas ir energijos apykaita. Vitaminas D odoje susidaro tik veikiant saulės ultravioletiniams spinduliams.

Kaip vadinasi liga, kai nuolat norisi miego?

Ne veltui žmogaus organizmas veikia taip, kad dieną dirba, o naktį ilsisi. Kad jūsų organizmas būtų pailsėjęs, turėtumėte laikytis cirkadinio ritmo. Už tai atsakingas melatoninas ir neurocentrai smegenyse. Tačiau jei žmogaus organizme pasitarnauja cirkadinio ritmo nukrypimai, tai gali peraugti į patologinę būklę – hipersomniją arba pernelyg didelį mieguistumą. Pirmieji hipersomnijos simptomai yra šie:

  • dažnas ir greitas nuovargis, energijos trūkumas kasdieniam darbui;
  • dirglumas;
  • nerimas;
  • apetito pokyčiai, sutrinka valgymo laikas;
  • sutrinka atmintis ir sulėtėja mąstymas.

 

Ši medžiaga skirta tik bendrai informacijai ir neturėtų būti naudojama kaip diagnozės ar medicininio patarimo pagrindas. Šioje svetainėje pateikiamos publikacijos yra pagrįstos naujausiais aktualiais ir moksliškai pagrįstais medicinos srities tyrimais. Vis dėlto, jei jums reikia diagnozės ar medicininio patarimo, būtinai kreipkitės į šeimos gydytoją ar konkrečios srities specialistą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus