Ką daryti, jeigu įkando (įgėlė) bitė?

Ką daryti jeigu įgėlė bitė? Kaip ištraukti geluonį? Visi atsakymai šiame straipsnyje. Daugumą bičių įgėlimų galima gydyti namuose, tačiau kai kuriais atvejais gali prireikti skubios medicininės pagalbos. Tai ypač aktualu tiems, kurie kenčia nuo alergijos bičių nuodams.

Tokiu atveju svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytoją, nes imuninė sistema “išeina iš rikiuotės”. Tačiau jei nėra alergijos, bičių įgėlimo simptomai išnyksta per kelias valandas ar dienas.

“Kai bitė jums įgelia, aštrus jos gyslos galas įsiskverbia į odą ir ji išskiria nuodus, kad apsisaugotų”.

Tačiau žmogaus imuninės ląstelės neleidžia nuodams plisti – jie sukelia skausmą, patinimą, deginimą ir paraudimą įkandimo vietoje.

Jeigu turite alergiją bičių nuodams, imuninė sistema sutrinka. “Ji suvokia, kad įgėlimo cheminės medžiagos yra svetimos, ir siunčia signalus, tarsi pavojaus varpelį, į visą organizmą”.

Įgėlė bitė? Ką daryti?

Ypač sunkiais atvejais bičių įgėlimas gali sukelti anafilaksiją – gyvybei pavojingą sunkią alerginę reakciją. Todėl Amerikos dermatologijos akademija (AAD) rekomenduoja nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei įgėlimų yra daug arba pasireiškia bet kuris iš šių simptomų:

Kaip gydyti bičių įgėlimą, jei nesate alergiškas

Dauguma bičių įgėlimų yra tik sudirginimas, kurį galima gydyti namuose. Pirmiausia reikia pašalinti geluonį, kuris gali būti panašus į mažą juodą taškelį, švelniai perbraukiant per odą nagu, kreditine kortele ar marle. Tik nenaudokite pinceto, nes galite ne tyčia geluonį dar labiau pastumti giliau į odą.

Geriausias bičių įgėlimų gydymas – nuplauti įgėlimo vietą muilu ir vandeniu, tada uždėti vėsų, drėgną audinį arba šaltą kompresą, kad sumažėtų patinimas. Rekomenduojame nekrapštyti įkandimo vietos, nes tai gali sukelti dar didesnį niežulį, pažeisti odos barjerą ir sukelti infekciją.

Jei jaučiate deginimo pojūtį, galima vartoti be recepto parduodamų skausmą malšinančių vaistų, pavyzdžiui, ibuprofeno.

Kelias ateinančias valandas reikia stebėti įkandimo (įgėlimo) vietą. Jei ji labiau parausta ar patinsta, reikia kreiptis į gydytoją.

Kaip gydyti bičių įgėlimą, jei esate alergiškas

Jei turite alergija bitėms (bičių nuodams), verta kreiptis į gydytoją ir gauti adrenalino autoinjektorių. Turite atkreipti dėmesį į galiojimo laiką ir nepamiršti reguliariai jį keisti.

Šį vaistą reikia vartoti, jei pasireiškė sunki reakcija į bičių įgėlimą, pavyzdžiui, dilgėlinė ar pasunkėjęs kvėpavimas. Tuomet nedelsdami kreipkitės į skubios pagalbos tarnybas, kad būtų galima toliau stebėti ir gydyti.

Geriausia priemonė nuo bičių įgėlimų – prevencija. Įgėlimo riziką galima sumažinti laikantis šių patarimų:


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš mobilios versijos