Atsakymai į klausimą „Kada…?“Sportas / Sveikata

Kada prasideda mėnesinės (menstruacijos)?

Pagrindiniai atsakymai į klausimą – kada prasideda mėnesinės?

Kelerių metų sulaukus prasideda mėnesinės arba menstruacijos?

Pirmųjų mėnesinių pradžia – 10–16 metų, t.y. norma laikomas gana platus amžiaus diapazonas. Susirūpinti ir kreiptis į ginekologą reikėtų, jeigu po 16-os metų mėnesinės dar neprasideda.

Kodėl vėluoja mėnesinės?

Žinoma, svarbiausias veiksnys – genetinis. Tačiau didelę įtaką turi ir mažas merginos svoris, įtampa, stresai, didelis užimtumas ir pan. Dėl to neretai sportininkėms pirmosios mėnesinės šiek tiek vėluoja. Liesesnėms merginoms jos taip pat gali pasireikšti vėliau, nes mėnesinių atsiradimas susijęs su hormonų apykaita.

Kiek trunka menstruacijos?

Paprastai pačios menstruacijos trunka nuo trijų iki septynių dienų. Paauglės dažniausiai kraujuoja šiek tiek ilgiau: kai kurioms merginoms ciklas tęsiasi iki 10 dienų. Tačiau ilgumas kiekvieną mėnesį gali keistis.

Kas yra nereguliarus menstruacijų ciklas?

Jei pirmaisiais metais prasidėjusios menstruacijos vis dingsta, tai yra normalu. Kai kurios mergaitės turi ciklą dukart per mėnesį, arba išgyvena be menstruacijų 2 arba 3 mėnesius. Vienąkart menstruacijos gali trukti 2-3 dienas, o kitąkart – 6-7 dienas. Ir tai yra normalu paauglystėje. Kadangi organizmas vis dar auga ir bręsta.

Kas yra menstruacinės (kontraceptinės) tabletės?

Kontraceptinės tabletės. Kartais kontraceptinės tabletės yra skiriamos sureguliuoti menstruacinį ciklą. Jos gali ir iššaukti menstruacijų dingimą – tai sąlygoja hormonas progesteronas, esantis medikamentuose.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius. Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite: el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Back to top button