Atsakymai į klausimą "Kaip...?"Gyvūnai / Gamta

Kaip atsikratyti uodų namuose ar butuose?

Šie erzinantys maži kraujasiurbiai (uodai, sparvos, aklės ir kt.) gali sugadinti bet kurį vasaros vakarą. Jų erzinantis zyzimas praneša apie artėjančią ataką ir sukelia „aukai“ daug nepatogumų. Tačiau šių kenkėjų galite gan lengvai atsikratyti.

Pasak jo, specialūs pesticidai ir purkštuvai padės jums kontroliuoti uodus jūsų sodybose. Specialistai rekomenduoja apdoroti plotą kelis kartus per metus – pavasarį, vasarą ir rudenį (po derliaus nuėmimo). Tačiau prieš pradėdami kovoti su įkyriais padarais, turite nustatyti, su kokio tipo uodais susiduriate.

Paprastieji uodai toli nenuskrenda. Jie mažiau reiklūs vandens telkiniams – jie gali susigaudyti net drumzliname vandenyje. Dažniausiai jie atsiranda gyvenamuosiuose pastatuose, užtvindytuose rūsiuose.

Kita sparnuotų vabzdžių gentis – anofeliai – maliariją platinantys uodai. Skirtingai nei jų broliai, smulkūs anofeliai gyvena švariuose vandens telkiniuose.

Kovojant su uodais pirmiausia reikia sutvarkyti vandens telkinius – griovius, priešgaisrinius tvenkinius. Tai greičiausiai duos gerų rezultatų.

Be to, nuo uodų apsauganti deganti spiralė bus nepakeičiama poilsiaujant lauke. Ji yra impregnuota specialiu insekticidu, kuris daro poveikį atskrendantiems uodams.

Ultravioletinę lempą galite įrengti ir savo poilsio namelyje ar pavėsinėje. Ji sugaus visus skraidančius – uodus ir muses.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: