Maistas / Gėrimai

Kaip auginti pomidorus namuose ant palangės?

Ekspertai sako: įvairovė yra raktas į sėkmę. Ir tai ypač svarbu renkantis pomidorus kuriuos ketinate auginti ant palangės.

Kokias veisles pasirinkti?

Dauguma pomidorų veislių auga stipriai į viršų, jų aukštis dažnai siekia 1,5 – 2 m. Žinoma, tokiems milžinams namuose nėra vietos. Todėl reikia pasirinkti tik mažo dydžio pomidorų veisles.

Laimei, jų yra daug: Aliaska, Bonsai, Betta, Perlų geltona, Perlų raudona, Minibe“, Canada News, PigBe ir kitos.

Kaip auginti pomidorus namuose?

Net mažo dydžio pomidorai yra gana galingi augalai, jiems reikia daug dirvožemio. Mažiausias juodžemio tūris turi būti 5 litrai. Bet geriau, jei būtų – 10 litrų.

Galite naudoti įprastą plastikinį kibirą. Tik nepamirškite sugręžioti dugną, kad laistant iš skylių ištekėtų drėgmės perteklius – kitaip šaknys pradės pūti.

pomidorus

Instrukcija, žingsnis po žingsnio

Vieta pomidorams. Pomidorai reikalauja labai daug šviesos, todėl geriau juos auginti pietinėje arba rytinėje pusėje. Šiaurinei ir vakarinei pusėms reikės papildomo apšvietimo.

Sėja. Tradiciškai pomidorų sėklos daigams sėjamos kovo pabaigoje – tai skirta tiems pomidorams, kurie auginami šiltnamiuose. Namuose nėra šalnų, todėl galite sėti bet kuriuo metu – visus metus!
Sėjos gylis – 1 cm.
Galite iškart pasėti į didelę talpą ar vazoną, kuriame pomidorai augs.

Priežiūros taisyklės

Laistymas. Pagrindinė pomidorų auginimo namuose problema yra ta, kad ribotas dirvožemio tūris labai greitai išdžiūsta. Todėl juos reikia laistyti dažniau nei šiltnamyje. Vidutiniškai – 2 kartus per savaitę. Rekomenduojame nuolatos prižiūrėti dirvožemio būklę – jis turi būti nuolat drėgnas.

Laistyti rekomenduojama nusistovėjusiu vandeniu, kambario temperatūros.

Laistyti patariame ryte. Tokiu atveju dirvos paviršius per visą dieną šiek tiek išsausės ir tai sumažins ligų išsivystymo riziką. Pilti reikia prie šaknies, vanduo neturėtų kristi ant lapų.
Tręšimas. Naudokite bet kokias skystas kompleksines organines trąšas – tikrai rasite prekybos centruose. Instrukcija bus nurodyta etiketėje.

Ar pomidorus galima žiemą auginti ant palangės?

Tai įmanoma, tačiau tik su sąlyga, kad pomidorai bus apšviečiami specialiomis šildančiomis lempomis. Toks apšvietimas reikalingas nuo spalio iki kovo – nepaisant to, kurioje pusėje jie auga. Optimaliausias papildomo apšvietimo laikas yra 12 valandų per dieną. Pavyzdžiui, nuo 8:00 iki 20:00 val.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: