Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip dresuoti šunį?

5 min. skaitymo

Jei neketinate savo keturkojo draugo vesti į parodas, dresūrą galite atlikti patys namuose. Kaip išdresuoti šunį pačiam namų sąlygomis? Instrukcija šiame straipsnyje.

Kaip dresuoti šunį pačiam?

Dresūros komanda: Sėdėti

komanda sedeti

Paimkite skanėstą į ranką ir pridėkite kumštį prie augintinio veido, kad jis jį užuostų. Lėtai pakelkite ranką į viršų, kad šuo pasiektų skanėstą, pakeldamas nosį. Tuo momentu šunys dažniausiai atsisėda.

Pasakykite komandą – sėsti. Jei šuo atsisėda pats, duokite skanėstą. Jei ne, pakartokite komandą ir lengvai nuspauskite kryžkaulį ranka. Po kelių tokių pakartojimų gyvūnai pradeda suprasti, ko reikalauja šeimininkas.

Antrasis etapas. Šuo sėdėti įpranta su skanėstu. Kaip jį įpratinti klausytis komandos be skanėsto?

Šuo gali atsisėsti sekundę ar dvi, o tada pradėti mojuoti uodega, šokinėti ir reikalauti skanėstų. Šiuo momentu jūs negalite jam nieko duoti. Reikia vėl šunį paguldyti, palaukti penkias sekundes ir tik tada pagirti už atliktą pratimą, – pataria kinologai.

Kai šuo nustoja šokinėti iki skanėsto gavimo momento, pereikite prie trečiojo etapo. Parodykite komandą gestais (žr. paveikslėlį). Kai šuo pradeda vykdyti komandą iš 2–3 metrų atstumo, laikoma, kad šuo išmoko komandą.

Dresūros komanda: Atsigulti

komanda guleti

Jei jūsų augintinis išmoko komandą „sėdėti“, reiškia jis gali išmokti ir komandą „gulėti“. Mes duodame komandą „sėdėti“, laukiame, kol keturkojai ją įvykdys, o tada parodome jam rankoje skanėstą, kurį palaipsniui pridedame prie žemės ar grindų. Šią akimirką, kai gyvūnas ima ieškoti skanaus skanėsto, duodame komandą „atsigulti“ ir šiek tiek pastumiame šunį ant keteros, neleidžiant jam šokti ant jūsų.

Antrasis etapas – išmokome šią komandą naudodami gestą (žr. paveikslėlį). Kai sakote „gulėti”, tuo pačiu metu rodykite gestą ranka. Kai augintinis pradeda gulėti parodžius gestą, tada palaipsniui didinkite atstumą, nuo kurio šuo vykdo šią komandą.

Dresūros komanda: Stovėti

komanda stoveti

Šią komandą geriausiai išmokti, kai šuo išmoksta atsigulti. Gulėjimo padėtis bus pradinė padėtis. Augintinis turi būti su antkakliu ir pavadėliu. Pakelkite šunį už pavadžio taip, kad jis stovėtų ant letenų. Sakykite komandą ir duokite skanėstą, kai gyvūnas atsistoja iš gulimos padėties.

Dresūros komanda: Pas mane

Čia reikalingas pagalbininkas. Eidami nedideliu atstumu nuo šuns turite turėti kitą žmogų, kuris laikytų jūsų šuniuką už pavadėlio.

Sustok, paglostyk sau šlaunį ir pasakyk: „Ateik pas mane“. Šiuo momentu šuo turi būti paleistas, kad jis galėtų bėgti link jūsų. Jei ne šuo nebėga, pritūpkite ir vėl pakvieskite. Kai šuniukas atbėgs, duokite jam skanėstą ir paglostykite.

Dresūros komanda: Šalia

Komandą reikėtų mokyti su pavadėliu, pageidautina, kad prieš tai jūsų keturkojis draugas būtų ne mažai pasivaikščiojęs ir pavargęs. Imame šunį, dedame trumpą pavadėlį, sakome „šalia“ ir dovanojame skanėstą. Pratimą kartojame, kai augintinis pradeda kur nors eiti.

Dresūros komanda: Vieta

Mokymai susideda iš kelių etapų. Treniruotę reikėtų pradėti tada, kai jūsų mažasis draugas žino komandas „atsigulti“ ir „pas mane“.

Pasirinkite vietą, padėkite ten kilimėlį, antklodę ar specialų gultą, tada šalia padėkite žaislą ar kaulą ir pradėkite žaisti su šuniuku.

Pirmas žingsnis. Atneškite šunį į savo vietą ir pasakykite: „Gulėk“. Po to nueikite nedideliu atstumu ir pasikvieskite augintinį pas save. Kai šuo laikosi įsakymo, padrąsinkite ir pagirkite.

Antras žingsnis. Pakartokite pratimą, bet dabar ranką nukreipkite į gultą ir pasakykite: „Vieta“. Jei šuo supranta, dar kartą pasakykite „Vieta“. Jei jis nenori, duokite komandą „gulėti“, palaukite jos vykdymo ir pakartokite komandą „vieta“.  Padovanokite skanėstą, tada vėl atsitraukite kelis žingsnius ir pasikvieskite savo augintinį.

Trečias žingsnis. Palikite skanėstą ant lovos ar sofos arba, geriau, paslėpkite žaisle, kad šuniui būtų įdomiau jo ieškoti. Sakykite komandą „vieta“. Kai šuo ateina valgyti skanėsto, pasakykite: „Atsigulk“, pagirk už komandos įvykdymą. Kol jis guli ant kilimėlio (mažiausiai 5 sekundes), pakartokite komandą „vieta“ ir vėl duokite skanėstą.

Patarimai

  • Šuo pradeda suprasti komandas nuo 4 mėnesių, kai bus atlikti visi skiepai.
  • Geriausia dresuoti šunį ryte ir vakare prieš valgymą, tada augintinis noriau vykdys komandas.
  • Nekartokite kiekvienos komandos šimtą kartų. Pakanka 3–5 pakartojimų, tada padarykite pertrauką.
  • Patartina treniruotis kiekvieną dieną, kad augintinis neprarastų įpročio. Tačiau tai neturėtų trukti ilgai. Pakanka kelių pakartojimų per dieną.

Kaip dresuoti šunį be skanėstų?

Kai šuo pradeda gerai vykdyti komandas, laikas atpratinti skanėstus. Duokite skanėstą ne už kiekvieną atliktą pratimą, o po 2 – 3 teisingai įvykdytų komandų. Vietoj skanėstų galite paglostyti ir pagirti.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.
guest
1 Komentaras
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tetute
Tetute
prieš 2 metus

Labai ačiū, atrodo elementarūs, tačiau aiškūs patarimai. Gaila, bet mūsų šuo komandas vykdo tik kai nėra aplink nei žmonių, nei kitų gyvūnų. Vos ką pamatęs bėga, tempia, nori su visais draugauti. Ko gero reikalinga rimtesnė dresūra su specialistu.