Sportas / SveikataAtsakymai į klausimą "Kaip...?"

Kaip numušti temperatūrą?

Vaikams ir suaugusiems

Kaip greitai ir efektyviai sumažinti aukštą vaiko temperatūrą namuose.  Ko jokiu būdu negalima daryti esant aukštai vaikų temperatūrai, ir kokie metodai greitai padeda normalizuoti kūno temperatūrą.

Kūno temperatūros padidėjimas ligų metu yra ne kas kita, o organizmo reakcija į kenksmingas bakterijas ir infekcijas. Padidėjusios temperatūros buvimas rodo, kad imuninė sistema pradėjo kovą su besidauginančia infekcija.

Tačiau kai kūno temperatūra pasiekia kritinę ribą, ją reikia greitai ir efektyviai sumažinti.

vaiko temperatura

Temperatūros matavimo taisyklės

Prieš naudodami termometrą, atkreipkite dėmesį į jo švarą ir gyvsidabrio stulpelio lygį (jis visada turi būti žemesnis nei 36,6 laipsnio).

Temperatūrą galite matuoti įvairiais būdais:

 • Įrengus termometrą po ranka ar kirkšnies srityje, normali temperatūra yra 36,6 ° C
 • Įdėjus į burną, tuomet norma laikoma 37,1 ° C.
 • Įdėjus termometrą į išangę apie du centimetrus. Šiuo atveju norma yra 37,6 ° C

Matavimo rezultatą naudojant gyvsidabrio termometrą galima įvertinti po dešimties minučių.

Kūno temperatūrą ligos metu rekomenduojama matuoti bent tris kartus per dieną – ryte, popiet ir vakare. 

Kokią temperatūrą būtina sumažinti?

Gydytojai šiuo klausimu turi savo nuomonę. Yra dviejų tipų karščiavimas:

 • Raudona – šiuo atveju kūdikio elgesys nesiskiria nuo įprasto, jis yra aktyvus ir domisi žaidimu. Išoriškai galima įvertinti šiuos dalykus: oda yra rausva, galimas nedidelis skruostų paraudimas, galūnės yra šiltos ar net karštos, jei temperatūra yra labai aukšta. Esant tokiai situacijai, ekspertai pataria nesiimti jokių veiksmų temperatūrai sumažinti, jei ji nepasiekė trisdešimt aštuonių laipsnių (38 °C).
 • Balta – vaikas pats atsisako žaisti ir eiti miegoti. Kūdikio oda tampa blyški, o galūnės, net esant aukštai temperatūrai, išlieka šaltos. Šiuo atveju svarbu tėvų reakcijos greitis, nes vaiką gali ištikti priepuolis. Todėl rekomenduojama ne tik savarankiškai imtis priemonių kovojant su spazmais ir žemesne temperatūra, bet ir paskambinti gydytojui ar iškviesti greitąją pagalbą.

Kaip greitai namuose sumažinti vaiko aukštą temperatūrą

Patarimai, kurių lengva laikytis, bet tuo pačiu sumažinsime temperatūrą:

 1. Leiskite vėsiam orui patekti į kambarį. Reguliarus vėdinimas ne tik sumažins temperatūrą iki optimalios , bet ir išvalys kambarį nuo ore plintančių mikrobų.
 2. Reguliuokite drėgmę kambaryje. Čia svarbiausia nepersistengti, sutelkite dėmesį į šešiasdešimt procentų drėgmės.
 3. Susirgus būtina gerti daug skysčių. Padidindami skysčių cirkuliacijos procesą organizme, jūs išsprendžiate dvi problemas vienu metu: žemesnę kūno temperatūrą ir pašalinate toksinus.
 4. Jei vaikas atsisako valgyti, neturėtumėte jo priversti, jam reikia daug energijos virškinti maistą. Be to, maistinių medžiagų skaidymas į sudedamąsias dalis ir jų perkėlimas visame kūne taip pat turi įtakos temperatūros lygiui. Jei kūdikis sutinka valgyti maistą, stenkitės, kad jo temperatūra neviršytų 38 laipsnių.
 5. Neretai vaikai būna labai aktyvūs net esant aukštai temperatūrai. Žinoma – tai džiugu, bet reikia, jog vaikas pailsėtų ir pabūtų ramiai. Pakvieskite jį žaisti ramesnius žaidimus, užsiimkite piešimu, skaitykite, žiūrėkite animacinius filmus.
 6. Išskirtiniais atvejais leidžiama kūdikį suvynioti į drėgną paklodę arba išsimaudyti vėsioje vonioje*.

*Atkreipkite dėmesį, kad vonios vanduo neturi būti šaltas! Kambario temperatūros arba šiek tiek vėsesnis nei kūno temperatūra. Bent 33 laipsnių vandens temperatūra yra tinkama.

Kalbant apie vaistus temperatūrai mažinti, efektyviausi yra tie, kuriuose yra paracetamolio. Jie turi nuskausminamąjį ir karščiavimą mažinantį poveikį, tačiau esant bakterinei ligos priežasčiai, šie vaistai nėra veiksmingi.


Taip pat skaitykite:

 

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: