Atsakymai į klausimą "Kaip...?"Sportas / Sveikata

Kaip sumažinti spaudimą?

Patarimai, kaip sureguliuoti kraujo spaudimą be vaistų

Straipsnis apie apie kraujo spaudimą ir patarimai, kaip jį sumažinti. Jei esate linkęs į hipertenziją, visada su savimi turėtumėte turėti gydytojo paskirtus vaistus. Jeigu vaistų neturite dėl kokių nors priežasčių, o kraujo spaudimas pakilo staiga – pirmiausia turite pamatuoti kraujospūdį. Žemiau pateikiame lentelę, kurioje nurodomos vidutinės normalaus kraujospūdžio vertės.

Jei kraujo spaudimas viršija 40 vienetų negu norma, turėtumėte nedelsdami paskambinti gydytojui arba kviesti skubią medicinos pagalbą, atsigulti pakėlę galvą ant pagalvės ir ant kojų uždėti šaltą, o kaktoje – šilumą kompresus.

Jei kraujospūdis pakilo nedaug, bet jaučiatės negerai, galite jį sumažinti pats be vaistų.

Kaip sumažinti kraujo spaudimą?

Pagrindiniai metodai:

  1. Šiluma + šaltis. Tai yra pagrindinis ir efektyviausias metodas. Jums reikia atsigulti, nusivilkti drabužius, ant kaktos uždėti šiltą kompresą, o ant kojų – šaltą su ledu.
  2. Masažas. Reikia masažuoti apykaklės zoną (kaklą, pečius, galvos pagrindą), tada krūtinę ir pilvą. Po masažo reikia pamiegoti.
  3. Vonia. Pėdas pakaitomis mirkykite šaltame ir karštame vandenyje 2-3 minutes. Po to kojas įmerkite į šaltą vandenį ir laikykite apie 20 minučių.
  4. Pasivaikščiojimas. Jei lauke nėra karšta, o slėgis nedidelis, galite išeiti į gryną orą, atsisėsti ant suoliuko. Bet kokiu atveju reikalingas grynas oras.
  5. Sulaikykite kvėpavimą. Ši technika naudojama esant staigiam, bet mažam kraujospūdžio padidėjimui. Kvėpavimas sulaikomas 8–10 kartų, ši procedūra atliekama 2–3 minutes. Procedūrą reikia nutraukti, jei prasideda galvos svaigimas. Po to reikia atsigulti ir pailsėti 10–15 minučių.
  6. Karštas vanduo. Šis metodas taip pat naudojamas esant nedideliam kraujospūdžio šuoliui. Pakaušį pakiškite po karšto vandens srove 5-7 minutėms.
  7. Diuretikas. Natūralūs produktai – liepų ir bruknių arbata, arbata iš erškėtuogių uogų ir meškauogių lapų bei petražolių sultinys turi gerą poveikį mažinant kraujo spaudimą.
  8. Citrinos ir medaus gėrimas. 200–250 ml mineralinio vandens sumaišoma su 1/2 citrinos ir šaukštu medaus.

Arterinio kraujo spaudimo lentelė

arterinio kraujo spaudimo lentele
Arterinio kraujo spaudimo lentelė

Kraujo spaudimo normų lentelė pagal amžiaus grupes

kraujo spaudimo norma pagal amziaus grupes
Kraujo spaudimo norma pagal amžiaus grupes

Kur kreiptis pagalbos: Greitoji medicinos pagalba 112

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: