Kasmet nuimdami derlių daugelis sodininkų gali pastebėti, kad jo mažėja. Žinoma, galite tręšti, atlikti profilaktinį gydymą ir naudoti kitus metodus. Tačiau yra situacijų, kai braškių krūmo nepavyksta išsaugoti, todėl jį reikia išmesti.
Braškės “pasenusios”
Braškės yra kaprizingas augalas, kuriam reikia ypatingos priežiūros. Uogų auginimo laikotarpis – 4 metai. Tai reiškia, kad jei bandysite auginti vienoje vietoje, derliaus kiekis sumažės.
Įdomiausia tai, kad per 4 metus kai kurie krūmai gali aktyviai priaugti žalios masės. Geriausias variantas – braškes persodinti į naują vietą.
Mažos uogos
Bandydami padidinti derlių, sodininkai naudoja dešimtis metodų. Tačiau svarbu suprasti, kad mažos uogos ir nedidelis derlius gali atsirasti dėl daugelio veiksnių:
- Braškės nepakenčia pavėsio, todėl krūmai normaliai neaugs. Braškės auga saulėtose vietose.
- Pirmtakai augalai vaidina pagrindinį vaidmenį. Pasirinkę netinkamą vietą, galite pamiršti gerą derlių, o skirtingos trąšos situacijos kardinaliai nepakeis.
Braškių ligos
Jei braškes aktyviai puola įvairūs kenkėjai, panikuoti nėra pagrindo. Yra daug priemonių ir metodų. O kai bus nugalėti visi kenkėjai, braškės grįš į buvusį augimą.
Net ir nedidelis ligos poveikis gali neigiamai paveikti derliaus kiekį.
Yra paprastas patarimas: kai tik nustatomos braškių ligos, reikia nedelsiant su jomis kovoti. Atidėliodami kovą, galite sugadinti braškes. Yra keletas požymių, kad braškės yra stipriai paveiktos:
- Uogos pradeda pūti ant šakelių.
- Uogos yra padengtos balta danga.
- Krūmai smarkiai išdžiūsta.
Taip pat skaitykite: