Kodėl patyrę sodininkai česnako lapus suriša į mazgą?


Česnakų lapai surišti į mazgą

Lysvėse, kuriose auga česnakai dažnai galite pastebėti, kad augalo lapai būna surišti mazgu. Tam yra paaiškinimas, kodėl šis paprastas veiksmas yra susijęs su česnako derliumi.

Yra žinoma, kad augalo svogūnėlis formuojasi kartu su lapų augimu. Tik vasaros viduryje maistinės augalo medžiagos pradeda tekėti į požeminę augalo dalį.

Panašiai šis procesas vyksta ir su svogūnais. Tačiau, kalbant apie česnaką, ūkininkai turi ilgai laukti, kol jo lapai sudžius.

Kad žalioji česnako dalis greičiau išdžiūtų, patyrę sodininkai mechaniškai paveikia lapus, surišdami juos į mazgą. Taip svogūnėlių formavimosi procesas vyksta greičiau, todėl galima anksčiau nuimti derlių.

Yra ir kita nuomonė, pagal kurią česnako galvutės, kurių lapai buvo surišti, užauga didesnės. Tačiau ši nuomonė pagrįsta tik asmenine patirtimi ir nėra patvirtinta.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos