Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kokie sodo augalai (gėlės) puošia kiemą rudenį?

Visą sezoną žydintys gėlynai – kiekvieno sodininko svajonė, kurią nesunku įgyvendinti, tereikia žinoti, kurios gėlės kada žydi. Taigi, kokios gėlės tinkamos rudeniui?

Viržiai

Viržiai

Žemę dengianti rudens gėlė. Kraštovaizdžio dizaineriai pataria sodinti viržius palei sodo takus, kalnelius, bortelius, žemaūgių spygliuočių fone. Rinkitės tik skirtingų spalvų žiedų ir lapų veisles.

Apie viržius sklando legenda: „Viržiai yra vienintelis augalas, sutikęs su Dievo prašymu augti ant plikų vėjo pūstų uolėtų kalvų, kaip atlygį už tai apdovanotas ištverme, nepretenzingumu, maloniu aromatu ir kerinčiu žavesiu. Ir iki šių dienų ten, kur auga viržiai, daugiau niekas neauga – dideli viržiais apaugę plotai vadinami viržių dykvietėmis.”

Medetkos

Medetkos

Medetkos  yra vienmetės ir daugiametės rudens gėlės. Natūralioje aplinkoje jos auga Pietų ir Centrinėje Amerikoje ir vis dar sutinkamos laukinėje gamtoje. Kinijoje medetkos vadinamos „dešimties tūkstančių metų gėle“ – ilgaamžiškumo simboliu.

Į Europą medetkos atkeliavo XVI a. ir buvo pirmosios užsienio gėlės, pasirodžiusios mūsų krašte. Daugiamečio selekcininkų darbo dėka jau yra apie 40 medetkų rūšių. Ryškūs spalvų atspalviai – nuo ​​šviesiai geltonos iki tamsiai oranžinės spalvos – puošia kiemus, sodus ir parkus nuo pavasario iki vėlyvo rudens.

Astros

Astras

Jų galima rasti beveik kiekviename gėlyne. Augalo aukštis svyruoja nuo 10 iki 50 centimetrų, priklausomai nuo rūšies.

Anemonai

Anemonės

Ne tik pavasaris, bet ir ruduo. Rudeniniai anemonai yra dideli daugiamečiai krūmai su masyviomis šaknimis. Žydėjimas vyksta vasaros pabaigoje – rudens pradžioje. Rūšys: japoniški, hibridiniai ir karūnuotieji. Karūnuotasis anemonas žydi du kartus – birželį ir rudenį. Anemonų hibridas – aukšta veislė (virš 0,5 m) su paprastais įvairių spalvų žiedais. Japoniškas anemonas taip pat yra gana aukšta rūšis su dvigubais arba pusiau dvigubais rožiniais žiedais.

Rudeniniai krokai

Rudeniniai krokai rudens gėlė

Tai svogūniniai augalai, kurių žiedai dažniausiai būna mėlynai violetiniai. Žydi rugsėjo-spalio mėnesiais, auga saulėje arba daliniame pavėsyje. Žydėjimo trukmė yra nuo 10 iki 15 dienų, priklausomai nuo veislės.

Rudbekija

Rudbekija

Priklauso vienmečių žolinių augalų genčiai ir taip pat yra nuostabi rudens gėlė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *