Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Krūmų ir medžių sodinimas pavasarį

Pavasaris yra populiariausias laikotarpis įvairių augalų sodinimui. Pateikiame jums svarbiausią informaciją apie visus pavasarinio sodinimo laikotarpio niuansus.

Kokio amžiaus medžius ir krūmus galima sodinti pavasarį?

Pavasarį dažniausiai sodinami ir persodinami jauni augalai. Paprastai tai yra 1-3 metų amžiaus daigai. Vyrauja nuomonė, kad kuo jaunesnis augalas, tuo greičiau ir geriau jis įsišaknija ir prigyja.

Naujų sodo augalų sodinimas

Tarkime, jūs ketinate naujai užsodinti naują sodą ir jau įsigijote įvairių augalų daigų. Turite sodinimo planą (schemą), žinote, kuriuos augalus, kur sodinti, kaip juos išdėstyti vienas kito ir saulės atžvilgiu. Lieka paskutinis klausimas: „Kada bus galima juos pasodinti į žemę?”

Yra keletas lapuočių ir spygliuočių medžių ir krūmų sodinimo skirtumų. Be to, sodinimo laikas priklauso ir nuo to, kokius augalus įsigijote – su uždara ar atvira šaknų sistema.

Augalams su uždara šaknų sistema, perkamiems vazonuose ar konteineriuose, nėra nustatyta griežto sodinimo laiko. Juos galima sodinti nuo pavasario iki rudens. Vis tik, optimaliausias laikas sodinti augalus su uždara šaknų sistema yra gegužės pabaiga – birželio pradžia, kai šaknų augimui būdingas padidėjęs aktyvumas. Beje, jie įsišaknija daug geriau nei daigai atviromis šaknimis, nes šiuo atveju šaknų pažeidimai praktiškai neįmanomi.

Augalus su atvira šaknų sistema galima sodinti, kol jie yra santykinėje ramybės stadijoje, maždaug balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje. Jei sodinimas atliekamas rudenį, tada tai atlikite tik po to, kai medžiai numes visą savo lapiją ir prasidės jų ramybės periodas.

Daigus atviromis šaknimis patartina sodinti iškart po pirkimo. Jei negalite to padaryti iškart, tuomet galite laikinai įkasti jų šaknis į dirvožemį, kad augalo šaknys nenudžiūtų.

sodo augalu sodinimas

Spygliuočių sodinimas

Spygliuočiai ir visžaliai augalai persodinimą toleruoja blogiau nei lapuočiai. Todėl juos sodinti rekomenduojama pradėti anksčiau nei lapuočius.

Spygliuočiai turėtų būti persodinami tik esantys su uždara šaknų sistema. Būkite atsargūs, niekada nepirkite spygliuočių daigų atviromis šaknimis.

Be to, saugiau pirkti tuos daigus, kurie iš pat pradžių buvo auginami konteineriuose/vazonuose, o ne persodinti į juos prieš pat pardavimą.

Neretai spygliuočių daigai auginami lauke ir tik vėliau persodinami į konteinerį/vazoną, kad būtų galima juos lengviau transportuoti ir parduoti. Visų šių veiksmų metu gali būti padarytos klaidos, kurios vėliau, pasodinus augalus į nuolatinę vietą, gali sukelti tam tikrų problemų.

Žinoma, jei nėra kitos išeities, jūs galite sumažinti riziką persodindami spygliuočius tiesiai iš dirvožemio į dirvą per trumpiausią įmanomą laiką. Optimaliausias laikas spygliuočių daigus iškasti iš žemės yra laikotarpis iki vegetacijos pradžios, t. y. – ankstyvą pavasarį. Kuo greičiau pasodinsite juos į nuolatinę vietą, tuo didesnė tikimybė, kad augalai sėkmingai įsišaknys.

Kas dar turi įtakos sodinimo laikui?

Jei jūsų gyvenamasis regionas pasižymi atšiauriomis žiemomis arba jūsų dirvožemis yra labai molingas, rekomenduojame augalus sodinti tik pavasarį. Sodinant rudenį kyla pavojus, kad augalai nespės tinkamai įsišaknyti iki žiemos.

obelu sodinimas

Pavasario sodinimo laikotarpis yra trumpas

Neverta ilgai atidėlioti medžių ir krūmų sodinimo pavasarį, nes tinkamas sodinimo laikas yra gana ribotas. Vis tik, jei nespėjote į pavasarinį augalų sodinimo laikotarpį, nesijaudinkite, daugumą augalų galima pasodinti ir pavasarį, ir rudenį. Beje, rudenį galimo sodinimo laikotarpis trunka daug ilgiau – apie 1,5-2 mėnesius.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *