Lauko baldai: kaip išsirinkti?


lauko baldai

lauko baldai

Šiais laikais lauko baldai gali suteikti ne tik komfortą poilsio zonoje, bet ir tapti puikiu kraštovaizdžio dizaino elementu. Gamintojai siūlo platų šių produktų asortimentą, todėl sunku apsispręsti dėl lauko baldų pasirinkimo.

Į ką reikėtų atsižvelgti perkant lauko baldų komplektą? Sklypo, terasos ar sodo dydis yra vienas iš kriterijų. Antras veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra stilius. Šie gaminiai turi atitikti arba papildyti vyraująntį kraštovaizdžio dizaino ir architektūros stilių. Trečias veiksnys, turintis įtakos pasirinkimui, yra medžiaga, iš kurios gaminami baldai. Be abejo, ketvirtasis kriterijus – kaina.

Lauko baldų apžvalga ir charakteristika

Dažniausiai šie gaminiai yra skirstomi pagal medžiagą, iš kurios jie pagaminti. Galima rinktis iš 5 rūšių: mediniai, plastikiniai, metaliniai, pinti ir rotango.

Mediniai lauko baldai

Tai populiariausia medžiaga, iš kurios yra gaminami lauko baldai. Tai, dizaino prasme, nesenstanti ir iš mados neišeinanti medžiaga, puikiai tinkanti bet kokioms vyraujančioms dizaino tendencijoms, sodo architektūrai ir augalų peizažo fonui.

Dažniausiai mediniai lauko baldai gaminami iš pušies, eglės, alksnio, ąžuolo ar akacijos, rečiau – iš egzotinių augalų, tokių kaip tikmedis ar eukaliptas.

Deja, mediena yra ganėtinai reikli medžiaga, kuri laikui bėgant praranda savo pradinę išvaizdą dėl drėgmės poveikio. Štai kodėl taip svarbu, ypač sezono metu, impregnuojant, alyvuojant ar dažant apsaugoti medines kėdes, stalus ir kitus daiktus nuo blogo oro, o rudens-žiemos laikotarpiu rasti jiems sausą saugojimo vietą.

Pinti lauko baldai

Šių baldų pranašumas – lengvumas, grakštumas ir prieinama kaina. Šiais laikais pinti baldai gaminami tiek tradicinio, tiek ir modernaus stiliaus.

Pintų lauko baldų komplektų mada niekur nedingsta – jie yra patogūs ir estetiški, net nepaisant kai kurių funkcinių trūkumų. Tačiau reikia nepamiršti, kad jie, kaip ir mediniai baldai, nėra atsparūs drėgmei, todėl juos būtina nuo to apsaugoti.

Neretai gamintojai, norėdami sutaupyti, pintų baldų neapdoroja apsauginėmis medžiagomis, todėl jie praranda savo patrauklumą per pirmuosius trejus ultravioletinių spindulių ir lietaus poveikio metus, o aukštesnės kokybės pinti gaminiai, padengti specialia danga, yra brangesni, tačiau kur kas patvaresni.

Rotango lauko baldai

Baldų komplektai iš natūralaus rotango – tai interjero klasika. Tokie baldai šiandien yra labai populiarūs, nes natūrali rotango estetika puikiai dera prie bet kokio stiliaus atmosferos, ši medžiaga garsėja savo tvirtumu ir nemažu atsparumu oro veiksniams.

Šie baldai tinka ne tik naudoti lauke, bet ir stilingai atrodo patalpose, pavyzdžiui, svetainėje. Rotango danga gali būti dažoma, o tai, kartu su dideliu lankstumu, padaro ją universalia medžiaga.

Tokių baldų rinkinių trūkumas – didelė kaina, kuri nestebina, nes aukšta kokybė, stilius ir egzotika negali kainuoti pigiai.

Rotango baldų spalva, laikui bėgant, gali pakisti nuo saulės spindulių poveikio. Taip pat ši medžiaga blogai reaguoja į stiprų šalčio ar ilgalaikės drėgmės poveikį.

„Technorattan“ baldai

Šie lauko baldai – tai puiki, kur kas pigesnė, rotango baldų alternatyva. Jie pagaminti iš sintetinės medžiagos – technoratano. Tai plastikas, visapusiškai imituojantis savo natūralų prototipą. Geros kokybės produktus vizualiai sunku atskirti nuo tikro rotango.

Technoratanas gaminamas iš armuoto polietileno arba didelio tankio poliuretano. Ši medžiaga yra patvari ir atspari UV spinduliams – jų veikiama baldų spalva nesikeičia.

Taip pat ši medžiaga puikiai toleruoja sąlytį su vandeniu ir yra atspari tiek labai aukštai, tiek labai žemai temperatūrai. Be to, šiuos baldus itin lengva išlaikyti švarius, nes juos lengva valyti.

Plastikiniai lauko baldai

Plastikiniai lauko baldai pasižymi atsparumu įvairioms lauko sąlygoms.  Jie nebijo saulės spindulių ir staigių temperatūros pokyčių.

Iš plastiko pagaminti baldai išsiskiria plačia formų bei spalvų gama. Vienintelis apribojimas – dizainerio fantazija. Kiekvienais metais plastikiniai baldai įgauna vis stilingesnę išvaizdą, kuri vis mažiau primena senus ir neišvaizdžius plastikinius gaminius.

Tokie baldai yra gana lengvi, atsparūs drėgmei ir lengvai valomi, todėl jie kelia daug mažiau rūpesčių nei mediniai ar pinti analogai.

Elegantiškieji metaliniai lauko baldai

Metaliniai lauko baldai išsiskiria savo elegantiškumu, tvirtumu, meniškumu. Jų gamybai, dažniausiai, naudojamas aliuminis, plienas ar ketus. Paskutinis paminėtas metalas yra sunkus ir, neslėpkime, gana senamadiškas. Vis tik, tai puikiai veikia, dizaino prasme, stilizuotose erdvėse su stipriomis tradicinėmis detalėmis.

Aliuminis yra daug dažniau tokių baldų gamyboje naudojama medžiaga. Iš jo pagaminti baldai, paprastai, yra modernių formų, lengvi ir atsparūs oro sąlygoms. Tai lengvai prižiūrimas metalas, kuris gerai žiūrisi kartu su kitomis medžiagomis, pavyzdžiui, medžiu.

Plienas yra sunkesnės išvaizdos, tačiau gali būti šviečiantis, elegantiškas. Tačiau tokia baldų išvaizda reikalauja apsaugos priemonių – plieniniai baldai turėtų būti padengti antikorozine danga.

Kabantys lauko baldai

Atskirai vertėtų paminėti pakabinamus lauko baldus, kurie jau keletą metų sparčiai populiarėja.

Toks gaminys visada tampa stipriu vizualiniu kiemo ar terasos akcentu. Jis išsiskiria savo lengvumu, ažūriškumu bei stilingumu. Jei norite kažko naujo ir išvaizdaus – rinkitės šį lauko baldą.

Nepamirškite, kad lauko baldus galima sukomplektuoti savarankiškai, perkant kiekvieną daiktą atskirai. Tačiau, dažnu atveju, daug pigiau ir paprasčiau yra nusipirkti jau paruoštą rinkinį ir, galbūt, jį papildyti kitais, dekoratyviais, elementais.


Taip pat skaitykite:


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos