Nedarykite to, nes jūsų braškės išaugs mažos: 7 pagrindinės klaidos


Braškių auginimas

Manoma, kad braškių negalima auginti kelerius metus toje pačioje vietoje. Jei sodininkas neperkėlė braškių į kitą žemės sklypą, tada jos augs mažos, kreivos ir rūgščios. Tačiau viskas nėra taip paprasta – neskanių uogų priežastys gali būti ir kitokios.

Kodėl braškės mažos ir rūgščios – lemiami veiksniai

Kokios bus braškės, priklauso nuo augalų priežiūros kokybės. Jei buvo padaryta klaidų sodinant, laistant ar tręšiant, nepatyręs sodininkas tikrai užduos klausimą: “Kodėl braškės yra mažos ir kreivos?”

Kad išvengtumėte tokio rezultato, laikykitės šių patarimų:

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad braškių krūmas duoda gerą derlių ne ilgiau kaip 5 metus. Be to, jo jėgos blėsta, o uogos nebegali suteikti jums sultingų vaisių. Būtent todėl tokius augalus kartas nuo karto reikia atnaujinti.

Ką daryti, jei braškės mažos – išsaugokite derlių

Pastebėję, kad jūsų derlius visai ne toks, kokio norėtumėte, nenuleiskite rankų. Gelbėti situaciją galima įvairiais būdais. Pirmiausia pradėkite tinkamai tręšti braškes – tada, kai formuojasi pumpurai, o vėliau – kas pusmetį. Antra, sodinkite krūmus ant purios ir drėgnos dirvos ir nepamirškite patręšti likus 6 mėnesiams iki sodinimo. Trečia, rinkdamiesi sodinimo vietą, atminkite, kad po 3–5 metų braškes teks persodinti į naują vietą.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos