Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pasidaryk pats! Puikios originalių suoliukų idėjos

Jei norite įdomiai bei stilingai papildyti savo sklypo kraštovaizdį, niekas netinka tam labiau nei suoliukas. Turbūt iškart prieš akis iškyla nusibodęs, senovinio dizaino medinis suoliukas? Neapsigaukite, šiame straipsnyje jums pateiksime įdomių, nestandartinių ir itin stilistiškai patrauklių suoliukų idėjų bei patarimų, kaip pačiam nesunkiai pasigaminti savo svajonių suoliuką.  Tam tereikės noro, ryžto bei… medžio savame kieme.

Išskirtiniai suoliukai: idėjos, pasiūlymai ir brėžiniai

Apskritas medinis suolelis, apgaubiantis medžio kamieną – įdomus ir nestandartinis sprendimas, papuošiantis kiekvieną kiemą.

suoliukas

Instrukcija, padėsianti pačiam pasigaminti medį juosiantį suoliuką

Šis suoliukas gaminamas iš šešių vienodų sekcijų. Matomas bendras suolo brėžinys, kurį sukonkretinsime pagal savo matmenis. Išmatuokite savo medžio skersmenį, sėdimosios dalies aukštis siekia 40-45 cm.

Nepamirškite – jei medis dar jaunas, palikite erdvės jo kamieno plėtimuisi.

suoliuko gaminimo brezinys

suoliukų gamyba pačiam

Sėdimąją dalį formuokite šešiakampio formos plokštumoje, naudodami 0,5 cm tarpiklius tarp lentjuosčių, kaip parodyta nuotraukoje. Pradedant vidinėmis sėdimosios dalies lentomis, surikiuokite ir sureguliuokite tarp jų esančius sujungimus. Tada sureguliuokite išorines lentas, kol siūlės bus išlygintos, o kraštai gražiai susijungs.

suoliuko formavimas ir surinkimas

Suoliuko kojos susideda iš vidinės ir išorinės atramos, įspaustos tarp dviejų strypų. Paruoškite 12 kojų, kurių ilgis yra lygus suoliuko aukščiui atėmus sėdimosios lentos storį. Jei žemė aplink medį nelygi, padarykite kojas ilgesnes, kad vėliau apkasdami dirvą, išlygintumėte suolo lygį. Išmatuokite ribinį atstumą nuo vidinės sėdynės lentos krašto vidurio iki išorinio lentos galo, atimkite iš jo 7 cm – tai skirta atlošo vietai.

suoliuko formavimas ir surinkimas 2

suoliuko formavimas ir surinkimas 3

Paruoškite atlošo lentas. Pritvirtinkite jas prie sėdimosios dalies lentjuosčių, esančių arčiausiai medžio, krašto, 30 laipsnių kampu nulenkite šoninius lentjuosčių kraštus. Pritvirtinkite iš sėdimosios dalies apačios.

pasidaryk pats lauko suoliukas

Užbaikite darbą nušlifuodami suolelio paviršių. Be abejo, galite suoliuką nudažyti pasirinkta spalva, papuošti jį įvairiais ornamentais ir pan.

Suoliukų, juosiančių medžio kamieną, variantai

Pagrindinę medinio suolelio konstrukciją galite lengvai modifikuoti nusipynę atlošą iš gluosnio šakelių.

suoliukas aplink medzio kamiena

Arba atsisakykite atlošo ir vietoj jo pasodinkite gėlių ar kitų norimų žolinių augalų.

suoliukas aplink medzio kamiena su gelynu

Drąsiai eksperimentuokite suoliuko dydžiu ir forma, pasinaudodami unikalia galimybe pasidaryti patogią ir originalią kiemo puošmeną.

didelis suoliukas aplink medi

Suteikite savo kraštovaizdžiui išskirtinumo – vienas medinis suolelis gali sukurti unikalią poilsio zoną.

lauko suoliukai

Aštrios, sudėtingos formos patinka ne visiems. Pakvieskite draugus bei artimuosius atsipalaiduoti ant šio jaukaus, išskirtinio, suapvalinto suolo.

lauko suoliukas aplink kamiena

Šis medinis suolas kartu su originaliu mozaikiniu taku, kiemo kampelį pavertė įdomia, šviesia erdve, puikiai tinkančia tiek suaugusiųjų, tiek vaikų susibūrimams.

medinis lauko suoliukas

Apvalūs suoliukai gali būti pagaminti ne tik iš medžio. Natūralaus akmens suolelis suteikia kraštovaizdžiui įdomios tekstūros ir natūralaus grožio.

lauko suoliukas

Dar keletas suoliukų idėjų.

lauko suoliukas 2

lauko suoliukas 3

lauko suoliukas 4

lauko suoliukas 5

lauko suoliukas 6

Sukurtas tobulam jūsų poilsiui, šis stilingas suoliukas jums atvers naujų galimybių: nuo ramios popietės medžio pavėsyje iki gurmaniškos vakarienės žvakių šviesoje ar ilgų pokalbių po žvaigždėmis…


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *