Veganiškas „Napoleono“ tortas – tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori mėgautis klasikiniu desertu be gyvūninės kilmės produktų. Šis receptas išlaiko tradicinio „Napoleono“ traškumą ir kreminį skonį, tačiau naudoja kokosų pieną, augalinį aliejų ir kitus veganiškus ingredientus. Saldus kokosų-vanilės kremas ir plonos tešlos sluoksniai sukuria harmoningą derinį, kuris sužavės net ir ne veganus. Puikiai tinka šventėms ar jaukiam vakarui namuose!
- Paruošimas: 30 minučių
- Kepimas: 50–60 minučių
- Atšaldymas: 30 minučių (tešlai) + 2–4 valandos (tortui)
- Bendras laikas: apie 3–4 valandas
Ingredientai
Kremui:
- 400 ml kokosų pieno (riebaus, iš skardinės)
- 300 ml vandens
- 120 g cukraus
- 10 g vanilinio cukraus (arba 1 arb. šaukštelis vanilės ekstrakto)
- 80 g kokosų drožlių
- 50 g kvietinių miltų
Tešlai:
- 350 g kvietinių miltų
- 100 ml saulėgrąžų aliejaus (arba kito neutralaus skonio augalinio aliejaus)
- 5 g kepimo miltelių
- 10 ml obuolių acto
- 1/8 arb. šaukštelio druskos
- 120–140 ml vandens
Gaminimo eiga
1. Paruoškite kremą
- Nedideliame puode sumaišykite kokosų pieną, vandenį, cukrų, vanilinį cukrų ir kokosų drožles.
- Kaitinkite ant vidutinės ugnies, nuolat maišydami, kol mišinys užvirs. Sumažinkite ugnį ir pavirkite dar 10 minučių, kad skoniai susijungtų.
- Suberkite miltus ir greitai maišykite, kad neliktų gumulėlių. Virkite, kol kremas taps panašus į skystą grietinę (apie 2–3 minutes).
- Nukelkite nuo ugnies, uždenkite maistine plėvele (kad nesusidarytų plėvelė ant paviršiaus) ir palikite visiškai atvėsti.
2. Paruoškite tešlą
- Dideliame dubenyje išsijokite miltus, įberkite druskos ir kepimo miltelių.
- Supilkite saulėgrąžų aliejų ir actą. Pirštais trinkite mišinį, kol jis taps panašus į drėgnus trupinius.
- Po truputį pilkite vandenį (pradėkite nuo 120 ml) ir minkykite, kol susiformuos elastinga, nelimpanti tešla. Jei reikia, įpilkite dar šiek tiek vandens.
- Tešlą padalykite į 10 lygių dalių, kiekvieną gabalėlį suvyniokite į maistinę plėvelę ir padėkite į šaldytuvą 30 minučių.
3. Kepkite sluoksnius
- Įkaitinkite orkaitę iki 200 °C. Paruoškite kepimo skardą, užklodami ją kepimo popieriumi.
- Kiekvieną tešlos gabalėlį plonai iškočiokite ant miltais pabarstyto paviršiaus, kad gautųsi apvalus arba kvadratinis sluoksnis (apie 20–22 cm skersmens).
- Perkelkite tešlą ant kepimo skardos ir kepkite 5–7 minutes, kol sluoksnis taps auksinės spalvos.
- Iškeptus sluoksnius atsargiai nuimkite ir palikite atvėsti. Nelygias kraštų dalis nupjaukite (atliekas pasilikite papuošimui).
4. Surinkite tortą
- Ant lėkštės dėkite pirmąjį tešlos sluoksnį, tolygiai užtepkite atvėsusio kremo (apie 2–3 šaukštus vienam sluoksniui).
- Kartokite, kol sudėsite visus sluoksnius. Viršutinį sluoksnį taip pat aptepkite kremu.
- Nupjautas tešlos atliekas sutrupinkite ir pabarstykite ant torto viršaus bei šonų.
- Tortą uždenkite ir palikite šaldytuve bent 2–4 valandas (geriausia per naktį), kad sluoksniai suminkštėtų ir skoniai susijungtų.
Išvada
Šis veganiškas „Napoleono“ tortas – tai įrodymas, kad tradiciniai skoniai gali būti pritaikyti prie šiuolaikinių mitybos pasirinkimų be jokių kompromisų. Traškūs sluoksniai ir saldžiai kvapnus kokosų-vanilės kremas sukuria desertą, kuris sužavės kiekvieną šventės dalyvį – veganą ar ne. Išbandykite šį receptą, ir jūsų šventinis stalas taps dar įsimintinesnis!