Kita

Muito mokestis siuntoms iš Kinijos 2021

Pagal Lietuvos pašto duomenis per metus į Lietuvą atkeliauja milijonai siuntų. Net 70 procentų visų siuntų iš Kinijos. Nuo 2021 m. liepos 1 d. bus taikomas muito mokestis jau nuo pirmojo euro. Šiame straipsnyje pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

muitas siuntoms

Seimui galutinai pritarus LR PVM įstatymo pakeitimui dėl Europos Komisijos (EK) sprendimo naikinti importo PVM lengvatą mažavertėms siuntoms, t. y. toms, kurių vertė neviršija 22 Eur. Nauja tvarka įsigalios tik nuo 2021 m. liepos 1 dienos.

Kaip deklaruoti ir sumokėti muito mokestį?

Tikėtina, kad bus galimi keli variantai:

1) importo PVM klientas turės galimybę sumokėti prekės pirkimo metu pardavėjui, kuris bus atsakingas už mokesčių importo šaliai pervedimą, o siuntai atvykus Lietuvos paštas pirkėjo, t. y. siuntos gavėjo, vardu pateiks muitinei tik formalią importo deklaraciją. Šiuo atveju gavėjui nieko papildomai daryti nereikės;

2) Muitinės departamentas ruošia atskirą platformą, kur prekes deklaruoti ir mokesčius sumokėti galės pats pirkėjas. Šiuo atveju bus svarbiausia perspėti Lietuvos paštą apie savarankišką deklaravimą dar siuntai prieš atvykstant į Lietuvos pašto logistikos centrą – Lietuvos paštui atsiuntus pranešimą apie atkeliaujančią siuntą iš ne ES, reikės nedelsiant per Lietuvos pašto atsiųstą nuorodą sugeneruoti deklaranto paslaugos atsisakymo pranešimą;

3) siuntas bus galima deklaruoti pasinaudojus Lietuvos pašto deklaravimo paslauga ir importo mokesčius sumokėti per Lietuvos paštą įprasta tvarka. Lietuvos paštas gavėjui praneš apie iš ne ES šalies atkeliaujančią ir ruošiamą deklaruoti muitinei siuntą. Deklaravimo formalumais rūpinsis Lietuvos paštas. Baigus muitinės procesus, gavėjui beliks atsiimant siuntą sumokėti apskaičiuotus importo mokesčius ir nustatytą tarptautinės pašto siuntos pateikimo muitinei mokestį.

Apie muito mokestį

Šie dideli pokyčiai vyksta tarptautiniu mastu, ne tik Lietuvoje. Tai yra Europos Komisijos priimtas sprendimas, įgyvendinamas visos Europos Sąjungos mastu.

Deklaranto (tarpininkavimo) mokestis

Visoms siuntoms, kai joms taikomi importo mokesčiai, reikalinga ir tarptautinės pašto siuntos pateikimo muitinei procedūra, už kurią taikomas papildomas mokestis.

Kam bus taikomas PVM muito mokestis?

Į prekės vertę, nuo kurios skaičiuojamas importo PVM, įeina ir visos transportavimo išlaidos.

Kartu su importo PVM ir kitais mokesčiais, jeigu jų atsiranda, mokamas ir tarptautinės siuntos pateikimo muitinei, kitaip deklaravimo, mokestis.

Kokie mokesčiai bus taikomi nuo 2021 m. liepos 1 d. ?

Pirmasis ir pagrindinis mokestis – PVM (21%). Antrasis mokestis – muitinės tarpininkavimo mokestis (fiksuotas įkainis).

  • PVM mokesčio pavyzdys: Jeigu prekė kainuoja 10,00 eur su įskaičiuotu transportavimo kaina, tada papildomai sumokėsite 2,10 eur PVM mokestį.
  • Muitinės tarpininkavimo (deklaranto) mokestis – 8,69 eur (iki 1000 eurų vertės neviršijančioms siuntoms).

Reiškia už siuntą iš Kinijos sumokėsite viso 20,79 eur.


Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/vat/modernising-vat-cross-border-ecommerce_en

Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: