Spalio 13 d. „SpaceX“ atliko bandomąjį „Starship Super Heavy“ paleidimą, pavadintą „Starship Flight 5“. Paleidimas įvyko 8.25 val. rytų (12.25 val. GMT) iš bendrovės „Starbase“ bazės, esančios netoli Boca Chica paplūdimio pietų Teksase.
„Starship Flight 5“ Starship Super Heavy greitintuvas sėkmingai atsiskyrė nuo “Starship” ir sėkmingai įjungė variklį. Be to, „SpaceX“ greitintuvas „Starship Super Heavy“ grįžo į starto aikštelę ir nusileido ten iš kur buvo paleistas.
Tai penktasis „Starship“ raketos bandomasis skrydis, kuri kartu su „Super Heavy“ greitintuvu yra didžiausia ir galingiausia raketa pasaulyje. Pagrindinis šio skrydžio tikslas buvo paleisti „Starship“ ir grįžti į atmosferą, kad galėtų nusileisti Indijos vandenyne. Tačiau „SpaceX“ taip pat grąžino „Super Heavy“ pirmąją pakopą į paleidimo aikštelę ir pagavo stiprintuvą naudodama savo „Mechazilla“ aikštelės konstrukciją. Ši sistema sukurta siekiant sutrumpinti „Starship“ paleidimo laiką.
„SpaceX“ inžinieriai ne vienerius metus ruošėsi ir ne vieną mėnesį bandė pagauti greitintuvą, o technikai praleido dešimtis tūkstančių valandų kurdami infrastruktūrą, kad maksimaliai padidintų sėkmės galimybes. Mes nepripažįstame jokių kompromisų, kai kalbama apie visuomenės ir mūsų komandos saugumo užtikrinimą, todėl bandymas sugrąžinti raketą į orbitą bus bandomas tik tinkamomis sąlygomis“, – rašoma ‚SpaceX‘ misijos apžvalgoje.
„SpaceX“ raketos „Starship“ ir „Super Heavy“ yra aukščiausios ir galingiausios pasaulyje. Jų aukštis siekia beveik 122 metrus, 33 „Raptor“ varikliai varo „Super Heavy“ pirmąją pakopą, o šeši „Raptor“ varikliai – erdvėlaivį „Starship“.
Tai ne pirmas „Starship“ bandomasis skrydis. Pirmą kartą „SpaceX“ su „Starship“ pasiekė kosmosą per birželio 6 d. bandomąjį paleidimą „Flight 4“, tačiau „Starship“ buvo apgadintas grįžimo į atmosferą metu. „Super Heavy“ sėkmingai atliko „minkštąjį nusileidimą“ ir nusileido Meksikos įlankoje.
Raketos nešėjos pagavimas nebuvo vienintelis 5 skrydžio starto tikslas. Be to, „SpaceX“ ketino į kosmosą nusiųsti 50 m aukščio viršutinę „Starship“ pakopą ir grąžinti ją, nusileidusi Indijos vandenyne praėjus 65 minutėms po starto.