Jei jums sunku užmigti, tikriausiai esate girdėję daugybę galimų šios problemos priežasčių. Tačiau nebūtinai visos jos yra teisingos, todėl būkite atsargūs. Yra keletas paplitusių mitų apie miegą, kuriuos daugelis žmonių laiko teisingais. Ir nors kai kurie iš jų yra visiškai nepavojingi, kiti gali turėti įtakos jūsų poilsio kokybei ir bendrai savijautai.
Mitas: Alkoholis padeda miegoti
Galbūt manote, kad alkoholis gali padėti atsikratyti nemigos arba užmigti anksčiau, tačiau ilgainiui jis gali tik pakenkti jūsų miego režimui.
Nors alkoholis iš tiesų turi raminamąjį poveikį ir gali padėti jums jaustis labiau atsipalaidavusiems ir greičiau užmigti, jis tikrai nesuteiks jums energijos, kurios reikia kitai dienai.
Alkoholis tiesiogiai mažina REM miegą, kuris yra gyvybiškai svarbus atminčiai ir emocijų apdorojimui. Jei pradėsite kaupti REM miego skolą, gali būti sunku susikaupti, mokytis ir išlaikyti ilgalaikius prisiminimus, – sakė miego tyrėjas Guy Meadowsas.
Mitas: Turite miegoti 8 valandas per parą
Šiuo metu nėra tikslaus valandų skaičiaus, kuris būtų idealus visiems žmonėms. Tačiau yra rekomendacijų, kiek miego reikia skirtingoms amžiaus grupėms. Pasirodo, daugumai žmonių reikia 7-9 valandų miego.
Tuo tarpu kitiems žmonėms reikia tik šešių valandų arba atvirkščiai – jiems reikia visų 10 valandų.
Kadangi mūsų biologinis miego poreikis yra įsišaknijęs genuose, svarbu pažymėti, kad niekas negali pakeisti ar kontroliuoti, kiek miego jam reikia. Labai svarbu nustatyti savo miego poreikį, nes šio poreikio patenkinimas yra gyvybiškai svarbus gerai sveikatai palaikyti, – sakė Meadowsas.
Mitas: Knarkimas nėra kenksmingas
Jei knarkiate lengvai, tik retkarčiais, tai gali nesukelti jokių sveikatos problemų, tačiau jei knarkimas tampa nuolatiniu reiškiniu, turėtumėte apsvarstyti galimybę kreiptis į gydytoją. Garsus knarkimas yra vienas iš obstrukcinės miego apnėjos simptomų.
Ši būklė gali lemti ne tik paviršutinišką kvėpavimą, bet ir jo pertraukimą miego metu, o tai gali būti labai pavojinga sveikatai. Galiausiai knarkimas gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligas, insultą ir širdies nepakankamumą.