4 klaidos, kurios daromos auginant kambarinius augalus: tai gali juos nužudyti

Kaip prižiūrėti augalus žiemą

Daugelis kambarinių augalų nereikalauja ypatingos priežiūros, tačiau net ir jie gali nukentėti nuo netinkamų sąlygų. Tad, ko nereikėtų daryti su kambariniais augalais ir kokių klaidų reikėtų vengti.

Neteisinga šviesa

Kai perkate naują kambarinį augalą, dažniausiai ant vazono ar etiketės bus nurodytas apšvietimas, kuris idealiai tiks gėlei. Svarbu visada atkreipti dėmesį į tai, kiek saulės šviesos reikia jūsų naujam augalui.

Jei šviesą mėgstantį augalą pastatysite pavėsyje, jis ne tik prastai augs, bet ir gali susirgti dėl vitamino D trūkumo. Taip gali nutikti ir su pavėsį ar netiesioginę saulės šviesą mėgstančiais augalais. Ant palangės, esant tiesioginiams saulės spinduliams, jie gali išdžiūti.

Skersvėjis kelia pavojų augalams

Kaip ir žmonės, kambarinės gėlės gali lengvai susirgti nuo skersvėjų. Jie nemėgsta ir oro kondicionierių – kontrastingas šaltas oras gali neigiamai paveikti lapus ir stiebus, o tai sukels ligas ir galimą augalo mirtį.

Atkreipk dėmesį! Kuo augalo lapai plonesni, tuo jis sunkiau pakenčia bet kokius skersvėjus – tiek šaltį, tiek karštį. Todėl neturėtumėte dėti žalių augintinių ten, kur aktyviai cirkuliuoja oras.

Reguliarus vietos keitimas

Gamtoje augalai visada įsišaknija vienoje vietoje ir ten praleidžia visą savo gyvenimą. Taigi kambariniams augalams, net jei jie yra vazonėlyje, taip pat reikia šių tradicijų.

Nejudinkite kambarinių augintinių dažnai – tai gali sukelti augalams stresą. Kad prisitaikytų prie naujų sąlygų, augalas gali prarasti daug lapų ir žiedų.

Per dažnas persodinimas

Dažnai norisi pasodinti kambarinius augalus į naujus gražius vazonus. Tačiau tai daryti nereikėtų labai dažnai, o tik tada, kai augalas tam pasiruošęs arba išauga iš vazono.

Svarbu keisti ne vazono dydį, o jo skersmenį, kuris turėtų būti patogus augalo šaknims. Blogiausiu atveju didelis vazonas gali sukelti drėgmės sąstingį žemėje ir šaknų puvimą.

Išeiti iš mobilios versijos