Neseniai „YouTube“ pasirodė vaizdo įrašas, kuris greitai tapo “virusiniu”. Jame žadama veiksmingai pašalinti vandenį iš „iPhone“ garsiakalbio, jei jis patenka į vandenį, ir atrodo, kad tai tikrai veikia.
Vaizdo įrašas, per ketverius metus surinkęs 45 mln. peržiūrų, sukėlė natūralų smalsumą ir ne mažiau suprantamą skepticizmą. Kartu jis sulaukė daugiau nei 140 000 komentarų iš žiūrovų, kurie teigia, kad šis metodas veikia.
Į šį reiškinį dėmesį atkreipė „The Verge“ technologijų apžvalgininkas Davidas Pearce’as, kuris nusprendė išbandyti šį metodą po to, kai jo sūnėno telefonas „neplanuotai įkrito į upę“.
Kaip matote, ši koncepcija nėra visiškai nauja technologijoms. Panašiu principu veikia ir „Apple Watch“ laikrodyje esanti vandens nutekėjimo sistema. Garso įrangos gamintoja „Bose“ paaiškino, kad garsiakalbiai judina orą, o esant pakankamai oro jėgai ir dažniui, jie gali išstumti įrenginio viduje įstrigusius skysčio lašelius.
Ericas Freemanas, „Bose“ vyresnysis tyrimų direktorius, paaiškino, kad žemiausias tonas, kurį garsiakalbis gali išgauti maksimaliai garsiai, sukuria didžiausią oro judėjimą, kuris gali padėti išstumti vandenį iš garsiakalbio.
Kaip tai veikia?
Iš pradžių reikėtų pažymėti, kad kalbame tik apie telefono garsiakalbius. Nors šiuolaikinių išmaniųjų telefonų vidinė elektronika yra gerai apsaugota, garsiakalbiai ir kiti prievadai išlieka silpnoji vieta, ir juos ne taip paprasta padaryti atsparius vandeniui.
Būtent garsiakalbiai dažniausiai rimtai nukenčia nuo užliejimo, nes nėra lengva laiku pašalinti vandenį. Specialistai nerekomenduoja jo išpūsti suspaustu oru, nes vanduo gali patekti giliau į prietaisą ir sukelti trumpąjį jungimą ar kitas galimas problemas, kurios pasireikš laikui bėgant.
Vietoj to tokiais atvejais rekomenduojama išmanųjį telefoną išdžiovinti specialiu silikageliu ir tada garsiai įjungti muziką, kad garsiakalbiai „išstumtų“ drėgmę, kuri galėjo likti garsiakalbyje.
Svarbu pažymėti, kad metodo veiksmingumas apsiriboja stulpeliais. Jis nesusidoroja su vandeniu, kuris gali patekti į USB jungtį, SIM kortelės lizdą arba po mygtukais. Tačiau tiems, kurie susiduria su atsitiktiniu vandens patekimu į telefono garsiakalbius, šis virusinis vaizdo įrašas gali pasiūlyti greitą ir paprastą sprendimą.
Vis dėlto ekspertų rekomendacijos išlieka tos pačios – jei telefonas pateko į vandenį, reikia jį išjungti ir kuo greičiau nuvežti į servisą, kur specialistai padarys viską, kad išgelbėtų jūsų įrenginį.