5 galimos priežastys, kodėl dantys prarado buvusį baltumą


Balti dantys

Yra keletas paprastų taisyklių, kurios padės išlaikyti gerą dantų būklę daugelį metų.

Netinkamas dantų valymas

Dėl netinkamo valymo šepetėliu gali susidaryti apnašos, kurios gali sukelti kariesą. Valytis dantis būtina ne tik ryte, bet ir vakare. Dantys blogiau valosi vakare dėl skysto ir kieto maisto, nes dienos pabaigoje valgome ir geriame, kaip taisyklė, daug mažiau. O jei nebus valymo, tada bus apnašų, kurios vėliau virs kariesu. Svarbu pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį. Jis neturėtų sužaloti dantenų ir gerai išvalyti apnašas.

Bendros taisyklės

Šereliai turi būti pagaminti iš sintetinio pluošto. Bakterijos kaupiasi ant natūralių šerių.
Suaugusieji turėtų rinktis vidutinio kietumo šepečius. Labai minkšti šepetėliai skirti vaikams iki 5 metų, minkšti – vaikams nuo 5 iki 12 metų, o kietų ir labai kietų šepetėlių negalima naudoti be gydytojo rekomendacijos, nes jie gali sužaloti dantenas.
Dantų šepetėlius reikia keisti kas 2-3 mėnesius.
Be dantų šepetėlio, reikia naudoti dantų siūlą. Tai leis geriau išsivalyti dantis sunkiai pasiekiamose vietose.

Kenksmingi užkandžiai

Specialistai išsiaiškino, kad dažni užkandžiai, ypač jei maiste yra daug cukraus, kenkia dantims. Bakterijos labai mėgsta saldų maistą. Todėl suvalgius tokius užkandžius, jie išskiria rūgštį, kuri ardo danties audinį. Po kiekvieno saldaus užkandžio turėtumėte išsivalyti dantis, praskalauti burną arba bent išgerti stiklinę vandens.

Kava ir vynas

Šių gėrimų tamsi spalva ir didelis rūgštingumas gali sugadinti dantų atspalvį. Todėl kavą ir vyną reikia vartoti kuo rečiau.

Blogi įpročiai

Kai rūkote, dantimis atidarote plastikines pakuotes, kandžiojate pieštuko galiuką – visa tai žalingi įpročiai. Jie ne tik ardo danties audinius, bet ir gali sugadinti jūsų dantų sukandimą.

Rūpinkitės savo dantimis! Ir nepamirškite apsilankyti pas odontologą bent du kartus per metus.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos