Po kiekvieno valymo ant šepetėlio lieka mikrobų, seilių, kartais kraujo ir dantų pastos likučių. Tai nėra labai malonu, bet tame nėra ir daug žalos, jei laikysitės paprastų taisyklių.
Atrodytų, kad tokia mikrobų įvairovė turėtų sukelti nemalonių pasekmių. Tačiau šiuo metu nėra dokumentais pagrįstų tyrimų, įrodančių, kad tokio šepetėlio naudojimas yra pavojingas.
Kaip prižiūrėti dantų šepetėlį?
Yra keletas rekomendacijų dėl dantų šepetėlio priežiūros, kurios neleidžia augti ir plisti bakterijoms:
- Po šepetėlio nuplaukite šepetį vandeniu. Po kiekvieno naudojimo kruopščiai nuplaukite šepetį, kad ant jo neliktų pastos ar maisto. Galite nuplauti paprastu vandeniu iš čiaupo.
- Naudokite tik savo šepetį. Net ir nuplovus vandeniu ant dantų šepetėlių lieka mikrobų, nes juose taip pat yra mikroorganizmų. Nepageidautina naudoti svetimą šepetį, ypač tiems, kurių imunitetas susilpnėjęs.
- Laikykite dantų šepetėlius tam skirtoje vietoje. Dantų šepetėlį reikia laikyti vertikalioje padėtyje su šereliais į viršų. Neslėpkite jo inde, kad nesudarytų palankių sąlygų bakterijoms daugintis.
- Dantų šepetėlio papildomai valyti nereikia. Nenaudokite indaplovių, mikrobangų krosnelių ar ultravioletinių prietaisų: taip tik sugadinsite šepetį. Šepetėliui nuvalyti pakanka įprasto vandens.
- Keiskite dantų šepetėlį kas tris ar keturis mėnesius. Jei šereliai atrodo susidėvėję, šepetį galite pakeisti anksčiau. „Pavargę“ šereliai nebe taip gerai valo dantis, o tai prisideda prie dantų ir burnos ertmės ligų išsivystymo.