6 taisyklės, kad kava būtų ne tik skani, bet ir sveika


yra vienas populiariausių gėrimų pasaulyje. Nors ji garsėja savo energijos suteikiančiomis savybėmis, ji taip pat gali būti dar sveikesnė, jei geriate ją su tinkamais ingredientais.

Rinkitės aukštos kokybės kavos pupeles

Pirmoji sveikos kavos gaminimo taisyklė – rinktis aukštos kokybės kavos pupeles. Geriausia rinktis ekologiškai, nenaudojant pesticidų ir kitų kenksmingų cheminių medžiagų užaugintas kavos pupeles.

Nedėkite cukraus

Cukrus yra vienas didžiausių sveikos kavos priešų. Jis turi daug kalorijų ir gali prisidėti prie svorio augimo, diabeto ir kitų sveikatos problemų. Vietoj cukraus pabandykite dėti natūralių saldiklių, pavyzdžiui, medaus, agavų arba stevijos.

Venkite dirbtinės grietinėlės

Dirbtinė grietinėlė turi daug kalorijų ir nesveikų ingredientų. Pabandykite naudoti natūralias alternatyvas be laktozės, pavyzdžiui, migdolų, kokosų ar avižų pieną.

Puiki ir sveika kava

Naudokite cinamoną

Cinamonas yra natūralus prieskonis, kuris gali suteikti skonio ir padidinti naudą. Jame gausu antioksidantų ir jis padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Taigi, į kavą įmaišę cinamono, galite sumažinti uždegimą organizme, sustiprinti imuninę sistemą ir sumažinti širdies ligų riziką.

Žinokite tinkamą kiekį

Nors kava gali būti sveikas gėrimas, svarbu nepersistengti. Geriant per daug, gali sutrikti miegas, atsirasti nerimas ir kitų sveikatos problemų. Geriausia apriboti suvartojamos kavos kiekį iki vieno ar dviejų puodelių per dieną ir vengti gerti prieš miegą.

Pasirinkite sveiką virimo būdą

Gėrimo būdas gali turėti įtakos naudai. Rinkitės metodus, kuriems nereikia didelio karščio ar slėgio, nes jie gali sunaikinti kai kuriuos kavos pupelėse esančius antioksidantus ir maistingąsias medžiagas. Geriausi yra kavos virimo, prancūziško spaudimo ir lašelinės kavos virimo būdai.

Išeiti iš AMP versijos