Akys ir amžius: mokslininkai išrado testą, galintį numatyti insultą

Mūsų akys gali išduoti informaciją apie gresiantį insultą

Daugumos insultų iš tikrųjų galima išvengti laikantis sveikos gyvensenos. Tačiau mokslininkai nuėjo dar toliau ir nustatė ryšį tarp akių ir šios ligos. Kaip akies tinklainė prisideda prie insulto nustatymo? Neseniai tokį tyrimą atliko britai.

Oftalmologinis tyrimas padės nustatyti insultą

Mūsų tinklainė yra jautrus nervinio audinio sluoksnis akies gale, kuris priima vaizdus ir siunčia juos į smegenis per regos nervą kaip elektrinius signalus. Būtent ši akies dalis gali padėti nustatyti insultą.

Tai parodė tyrimas, kurio metu buvo nuskaitytos beveik 47 000 pacientų akys. Paaiškėjo, kad su amžiumi susijęs tinklainės atsiskyrimas (paciento ir jo tinklainės amžiaus skirtumas) gali būti pagrindinis insulto išsivystymo rizikos rodiklis. Taip pat buvo atsižvelgta į žmonių gyvenimo būdą, alkoholio vartojimo dažnumą, rūkymą.

Paaiškėjo, kad vyresnio amžiaus žmonės per ateinančius 6 metus 2,3 karto dažniau sirgo ūmiu galvos smegenų kraujotakos sutrikimu, dėl kurio pažeidžiama dalis smegenų. Net vienerių metų skirtumas tarp paciento ir tinklainės amžiaus padidino insulto riziką 5 proc.

Dirbtinio intelekto ir akių vizualizavimo plėtra yra vienas įdomiausių medicinos pasiekimų. Ši galinga technologija reiškia, kad insulto riziką bus galima numatyti kelerius ar net dešimtmečius į priekį, kai pacientas bus sveikas ir laimingas, sakė Gwyn Williams, Singltono ligoninės Svonsyje konsultantė oftalmologė.

Šis eksperimentas turi didelį potencialą tikslesniam ir veiksmingesniam insulto patikrinimui. Tačiau reikia papildomų tyrimų su skirtingomis gyventojų grupėmis.

Exit mobile version