Alkoholio netoleravimas: pagrindiniai simptomai


Alkoholio netoleravimas

Prasta savijauta išgėrus alkoholio arba nemalonūs simptomai gali reikšti, kad žmogus serga alkoholio netoleravimo liga. Iš esmės tai reiškia, kad organizmas alergiškai reaguoja į alkoholinių gėrimų sudedamąsias dalis, pavyzdžiui, jų gamyboje naudojamas chemines medžiagas, grūdus, konservantus ar fermentacijos produktus, kurie atsiranda gamybos proceso metu.

Veido paraudimas

Netrukus po alkoholio vartojimo atsirandantį veido paraudimą dažnai sukelia ne apsvaigimas, o alerginė reakcija. Tai vienas iš dažniausių alkoholio netoleravimo simptomų

Dilgėlinė, raudoni, niežtintys odos iškilimai. Jie taip pat gali rodyti alkoholio netoleravimą. Kai kurie žmonės į alkoholinių gėrimų sudedamąsias dalis reaguoja   bėrimu, kurį gali lydėti niežulys. Jiems prireikia medicininės pagalbos.

Astmos simptomų pablogėjimas

Tyrimai rodo, kad alkoholio vartojimas gali pabloginti astmos simptomus. Jis taip pat gali sukelti visišką astmos priepuolį.

Nosies užgulimas

Dėl panašių priežasčių gali sukelti nosies užgulimą. Polinozės simptomai gali būti signalas apie alkoholio netoleravimą.

Žemas kraujospūdis

Alkoholis dažnai iš pradžių sumažina kraujospūdį (iki 12 val. po išgėrimo), todėl daugelis žmonių išgėrę išblykšta. Kai kuriems žmonėms alkoholis gali sukelti labai žemą kraujospūdį ir galvos svaigimą. Tačiau laikui bėgant kraujospūdis didėja ir gali pasiekti pavojingai aukštą lygį.

Išeiti iš AMP versijos