Ekspertų teigimu, žilų plaukų atsiradimas jauname amžiuje nereiškia ankstyvo senėjimo. Priešingai, žilų plaukų dėka organizmas taupo vertingą antioksidantą.
Žilus plaukus laikome vienu iš senėjimo požymių. Todėl, jei žmogus pradeda turėti žilų plaukų būdamas 20-ies, tai gali kelti paniką arba aplinkinių pašaipas. Tačiau, kaip nustatė Ispanijos mokslininkai, žili plaukai nėra tiesiogiai susiję su organizmo senėjimu. Be to, ankstyvi žili plaukai turi didelį privalumą.
Ekspertai ištyrė daugiau kaip penkių tūkstančių 30-60 metų amžiaus žmonių sveikatos duomenis. Jie priėjo prie išvados, kad ankstyvi žili plaukai veikiau gali rodyti ilgaamžiškumą, o ne ankstyvą mirtį.
Faktas tas, kad plaukus dažančio pigmento gamybai reikalinga medžiaga glutationas, o jo organizmui reikia norint apsisaugoti nuo sunkių ligų – tai galingas antioksidantas. Visų pirma jis padeda išvengti vėžio, Alzheimerio ligos ir širdies ir kraujagyslių ligų. Jei glutationas nenaudojamas plaukams “nudažyti”, daugiau šios medžiagos lieka likusio organizmo reikmėms.
Nustatytas dar vienas įdomus faktas – ankstyvas žilų plaukų atsiradimas nesusijęs su stresu, mityba, sportu ar net organizmo būkle. Visi šie veiksniai gali tik padidinti tikrosios ankstyvų žilų plaukų atsiradimo priežasties – genetikos – poveikį. Todėl gana lengva nuspėti, kada vaikui atsiras žili plaukai – tereikia pažvelgti į vyresnius kraujo giminaičius.