Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ar galima gerti kavą prieš miegą: gydytojų atsakymas jus nustebins

2 min. skaitymo

Kofeinas ir kokybiškas miegas nedažnai eina greta, tačiau gydytojai, sportininkai ir pervargę studentai jau seniai įvertino kavos naudą prieš popietinį miegą.

Pasak Kalifornijos universiteto Los Andželo medicinos centro anesteziologo daktaro Miro Figuro, kavos (ar kito kofeino turinčio gėrimo) gėrimas prieš pat miegą padeda atsibusti žvaliems ir energingiems.

Tyrimas rodo, kad derindami kavą su miegu jaučiatės labiau budrūs nei miegodami prieš tai negėrę kavos. Vieno miego, kofeino ir naktinių pamainų darbuotojų ryšio tyrimo metu nustatyta, kad gerdami kavą prieš miegą dalyviai buvo budresni nei placebo grupės, kuri prieš miegą nevartojo kofeino, dalyviai.

Pasak daktaro Figuro, net jei prieš miegą nenusnūsite, vis tiek gausite stiprios naudos derindami kofeiną su poilsiu. „Net jei neužmigsite, tyrimai rodo, kad jausitės net labiau atsibudę nei vien tik gerdami kavą ar snausdami”, – teigia jis.

Kava vos prabudus

Mokslinė kavos miego žvalumo priežastis – adenozino (cheminės medžiagos organizme, sukeliančios mieguistumo jausmą) ir kofeino ryšys. Kai organizme susikaupia adenozino, jaučiamės pavargę.

Tačiau, kai miegame, adenozino kiekis sumažėja. Būtent šis natūralus adenozino kiekio sumažėjimas kartu su energizuojančiu kofeino poveikiu suteikia mums budrumo jausmą po kofeino miego.

„Kofeinas blokuoja adenozino receptorius, – aiškina daktaras Figura. „Taigi, nors adenozino yra, dėl jo negalite jaustis pavargę, nes kofeinas blokuoja receptorius. Miegas iš tikrųjų laikui bėgant sumažina adenozino kiekį. Jei darote abu kartu, poveikis kaupiasi.”

Miego ekspertė, diplomuota psichologė ir neuromokslininkė daktarė Lindsay Browning tiksliai paaiškino, kaip pasiruošti tobulam „kavos snauduliui”.

„Išgerkite kavos, o tada 20 minučių snauskite, – pataria daktarė L. Browning. „Kofeinas dar nespėjo veikti jūsų organizmo, todėl galėsite užmigti. Tačiau kai atsibusite, jis jau bus jūsų organizme, todėl šis nedidelis papildas jus atgaivins”.

Ši medžiaga skirta tik bendrai informacijai ir neturėtų būti naudojama kaip diagnozės ar medicininio patarimo pagrindas. Šioje svetainėje pateikiamos publikacijos yra pagrįstos naujausiais aktualiais ir moksliškai pagrįstais medicinos srities tyrimais. Vis dėlto, jei jums reikia diagnozės ar medicininio patarimo, būtinai kreipkitės į šeimos gydytoją ar konkrečios srities specialistą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus