Ar įmanoma pakeisti natūralią mėsą: sojos mėsos privalumai ir trūkumai


Sojų mėsa

turi daug privalumų tiems, kurie laikosi vegetariškos ar veganiškos dietos. Ji yra augalinių baltymų šaltinis, turi mažesnį anglies dioksido pėdsaką nei įprasta mėsa ir gali būti naudojama įvairiems patiekalams gaminti.

Sojos mėsos privalumai ir trūkumai

Sojos nauda

Sojos mėsa yra puiki alternatyva tiems, kurie laikosi vegetariškos ar veganiškos dietos, nes joje yra daug augalinių baltymų, kurie būtini raumenų augimui ir atstatymui.

Poveikis aplinkai

Gaminant sojų mėsą, palyginti su natūralia mėsa, išmetama mažiau anglies dioksido, jai pagaminti reikia mažiau gyvulinių išteklių, todėl ji yra ekologiškesnė.

Universalumas

Dėl sojos mėsos universalumo įvairiuose patiekaluose ji yra puikus ingredientas virtuvėje. Ją galima kepti ant grotelių, troškinti, dėti į sriubas, troškinius ir kepti bulves.

 

Sojos mėsos trūkumai

Alerginės reakcijos

Alergija sojos mėsai kai kuriems žmonėms gali sukelti nepageidaujamų reakcijų, pavyzdžiui, dilgėlinę, niežulį ar apsunkintą kvėpavimą.

Apdorojimo būdai

Gaminant sojų mėsą, atliekama daugybė procesų, kuriais siekiama imituoti mėsos tekstūrą ir skonį, taip pat gali būti naudojami priedai, konservantai ir skonio stiprikliai.

GMO naudojimas

Dauguma sojų pupelių, naudojamų sojų mėsos gamybai, yra genetiškai modifikuoti organizmai (GMO), o tai gali kelti susirūpinimą tiems, kurie nori vengti GMO dėl jų galimo poveikio sveikatai ir aplinkai.

Išeiti iš AMP versijos