Ar miegas ant grindų padeda sumažinti nugaros skausmą?

Miegas ant grindų

Daugelis žmonių sako, kad miegas ant grindų sumažina nugaros skausmą. Kai kurie mano, kad tai tiesiog patogiau. Kaip organizmas iš tikrųjų reaguoja? Apie tai šiame straipsnyje. Šiuo metu nėra tyrimų apie miego ant grindų naudą. Tačiau buvo atlikti tyrimai miegant miego ant kieto paviršiaus.

Miegokite ant grindų

Nėra jokių mokslinių įrodymų, kad miegas ant grindų sumažina nugaros skausmą. Tačiau daugelis žmonių sako, kad taip yra iš tikrųjų.

Nors tvirtesnis paviršius gali padėti sumažinti nugaros skausmą, jis taip pat priklauso nuo tokių veiksnių kaip:

Vienintelis įrodytas pranašumas yra susijęs su vidutinio kietumo paviršiais. 2015 m. žurnale „Sleep Health“ paskelbtame straipsnyje mokslininkai apžvelgė 24 straipsnius, kuriuose ieškoma sąsajų tarp čiužinių tipų ir miego. Jie nustatė, kad vidutinio kietumo čiužiniai geriausiai padeda sumažinti skausmą miegant.

Ar skausmas gali pablogėti?

Nors kai kurie žmonės jaučiasi geriau miegodami ant grindų, yra ir galimų šalutinių poveikių. Kai kurie sako, kad tai sumažina skausmą, kiti sako, kad tai sustiprina. Juk dėl kieto stuburo paviršiaus sunku išlaikyti natūralų jo vingį.

2003 m. The Lancet paskelbtame tyrime mokslininkai nustatė, kad kietesni paviršiai buvo susiję su mažesne nauda. 313 suaugusiųjų, sergančių lėtiniu nespecifiniu nugaros skausmu, buvo atsitiktinai suskirstyti į dvi grupes. Vieni miegojo ant vidutinio kietumo čiužinio, kiti ant labai kieto čiužinio 90 dienų.

Grupė, kuri miegojo ant vidutinio kietumo čiužinių, pranešė apie mažesnį nugaros skausmą, palyginti su grupe, kuri miegojo ant kietų čiužinių.

Tyrimas yra gana senas, tačiau jis rodo, kad kietesni paviršiai gali būti neveiksmingi nugaros skausmui malšinti. Reikia daugiau tyrimų, kad suprastume, kaip miegojimas ant grindų konkrečiai veikia nugaros skausmą.

Exit mobile version