Ar žinojote, kad šaldyta pica yra nesveikesnė, nei manėme ankščiau

Saldyta pica

Saldyta pica

Šaldyta pica yra greitas ir sotus maistas, kurį lengva paruošti ir kuris paprastai yra nebrangus. Tačiau paaiškėjo, kad šaldyta pica iš tikrųjų yra daug nesveikesnė, nei manote, dėl didelio sočiųjų riebalų, natrio ir rafinuotų angliavandenių kiekio.

Taigi sužinokite daugiau apie žalingą šaldytos picos šalutinį poveikį.

Pramonės ataskaitoje teigiama, kad šaldytų ir supakuotų maisto produktų paklausa sparčiai auga dėl jų prieinamumo ir patogumo vartoti. Ekspertai mano, kad tokio produkto kaip šaldyta pica pardavimai turėtų pasiekti aukščiausią lygį iki 2025 m.

Šioje ataskaitoje taip pat pažymima, kad neseniai sukurta kriogeninė įranga padeda užšaldyti tokius maisto produktus kaip picos, kepiniai ir duona. Kitaip tariant, šaldytas maistas ilgai išlieka nepakitęs, todėl svarbu žinoti, į ką atkreipti dėmesį, kai jį renkatės parduotuvėje.

Kas yra šaldytoje picoje?

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių šaldytos picos požymių – labai didelis natrio kiekis (druskos). Vienoje porcijoje (1/6 picos) yra 760 miligramų druskos.

Dar pridėkite kalorijas, gautas iš sočiųjų riebalų (12 g riebalų, iš kurių 5 yra sotieji).

Šaldytos picos pasižymi dideliu rafinuotų angliavandenių kiekiu, dažniausiai iš praturtintų baltųjų arba kvietinių miltų, kurie yra praradę daug maistinės vertės, įskaitant skaidulines medžiagas.

Kokia rizika kyla jūsų sveikatai?

Nuolatinis perdirbtų maisto produktų, kuriuose yra daug natrio, sočiųjų riebalų ir rafinuotų angliavandenių, vartojimas gali turėti žalingą poveikį jūsų organizmui.

Pavyzdžiui, vartojant per daug sočiųjų riebalų gali padidėti MTL (blogojo cholesterolio) kiekis, o vartojant per daug natrio gali padidėti kraujospūdis. Deja, abi sveikatos būklės gali padidinti širdies ligų ir insulto riziką.

Tyrimų duomenimis, mityba, kurioje gausu rafinuotų angliavandenių, didina aukšto kraujospūdžio, insulto, širdies ligų ir 2 tipo diabeto riziką.

Išeiti iš mobilios versijos