Astronomai aptiko pavojingą asteroidą, kuris gali susidurti su Žeme


Asteroidas 2023 DW

Astronomai atrado asteroidą, kuris, tikėtina, gali susidurti su Žeme. Naujasis dangaus kūnas pavadintas 2023 DW. Jis patraukė ekspertų dėmesį, kurie atidžiai tiria visus galimus su juo susijusius pavojus. Apie tai pranešė NASA.

“Stebime naują asteroidą, pavadintą 2023 DW, kuris turi nedidelę tikimybę 2046 m. susidurti su Žeme. Paprastai, kai iš pradžių aptinkami nauji objektai, prireikia kelių savaičių stebėjimų, kad būtų galima sumažinti neapibrėžtumą ir gauti tinkamas jų orbitų prognozes ateinantiems metams”, – sakė mokslininkai.

Kol kas žinoma, kad asteroido skersmuo yra apie 50 metrų ir yra tikimybė, kad jis susidurs su Žeme 2046 m. vasario 14 d., simboliškai per Valentino dieną.

NASA šiuo metu tokio susidūrimo tikimybę vertina kaip “labai mažą”. Tačiau šios išvados nėra galutinės, nes objekto tyrimai vis dar tęsiami.

“Orbitos ekspertai ir toliau stebės asteroidą 2023 DW ir, gavę naujų duomenų, atnaujins prognozes”, – pridūrė kosmoso agentūra.

NASA astronomai “potencialiai pavojingais” vadina asteroidus, kurių skersmuo didesnis nei 140 metrų, o minimalus atstumas nuo Žemės priartėjimo metu būna mažesnis nei 7,5 mln. kilometrų.

Tokie kosminiai objektai yra atidžiai stebimi, kad būtų išvengta bet kokios galimos grėsmės, nes jų trajektorija keičiasi kiekvieną kartą artėjant prie planetos – tai priartėja, tai nutolsta.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos