Australija pradeda kovoti su “veiperiais”: elektronines cigaretes pardavinės vaistinėse su receptu


Paaugliai rūko elektronines cigaretes

Australija planuoja pradėti pardavinėti elektronines cigaretes su gydytojo receptu, kad būtų sustabdytas nevaldomas tokių cigarečių pardavimas paaugliams. Australijos vyriausybė planuoja uždrausti pardavinėti tokias cigaretes, kurios dažnai būna vaisių skonio, ir apriboti nikotino kiekį, sakoma pranešime.

Australija pradeda riboti elektroninių cigarečių pardavimus

Elektroninės cigaretės su skysčiais bus parduodami tik vaistinėse specialiose pakuotėse su gydytojo receptu bandantiems mesti rūkyti. Taip pat bus uždraustos tam tikros kvapiosios medžiagos, dažikliai ir kiti ingredientai, sumažės jų nikotino koncentracija ir tūris.

„Kai kurios bendrovės paėmė blizgančias pakuotes ir pridėjo skonių, kad sukurtų naują nikotino priklausomų žmonių kartą“, – sakė Australijos sveikatos ministras Markas Butleris.

Jis pridūrė, kad tokių cigarečių naudojimas Australijoje išpopuliarėjo daugiausia dėl paauglių ir jaunų suaugusiųjų.

„Tai produktas, skirtas mūsų vaikams, parduodamas su ledinukais ir šokolado plytelėmis. To neturėtų būti.“, – sakė Butleris.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos