Dėl šių netikėtų įpročių mokymasis tampa neveiksmingas


Jei bandote mokytis, bet jaučiate, kad jums sekasi ne taip gerai, kaip tikitės, galbūt darote keletą neakivaizdžių klaidų, kurios turi įtakos jūsų gebėjimui įsiminti informaciją.

Kiekvienas žmogus turi individualių mokymosi įpročių, vieni iš jų didina efektyvumą ir produktyvumą, o kiti apsunkina įsiminimą ir informacijos apdorojimą bei atima daug laiko.

Įtemptas mokymasis

Jei manote, kad geriausias būdas suprasti naują medžiagą yra tiesiog išmokti ją atmintinai, labai klystate. Be to, net ir vien tik valandų valandas trunkantis mokymasis visą naktį gali būti žalingas.

Vienas neseniai atliktas tyrimas parodė, kad studentų, kurie mokėsi visą naktį ir dėl to nemiegojo bei kasdien atsibusdavo tuo pačiu metu, pažymiai buvo daug prastesni. Taigi, norint pasiruošti egzaminams, geriau mokytis valandą ar dvi per kelis vakarus, o ne paskutinę minutę.

Daug darbų vienu metu

Stanfordo mokslininkai įsitikinę, kad esate daug mažiau produktyvus, kai bandote atlikti kelias užduotis vienu metu. Galbūt manote, kad taip tik pagreitinsite mokymąsi, tačiau iš tikrųjų nė vienos užduoties tinkamai neatliksite.

Be to, žmonės, kuriuos nuolat veikia skirtingi informacijos srautai, negali susikaupti, jiems sunku prisiminti duomenis arba persijungti nuo vienos užduoties prie kitos.

Mokymasis namuose

Muzikos klausymasis

Galbūt esate įpratę ruošdami namų darbus ar skaitydami vadovėlio skyrių leisti mėgstamą grojaraštį, tačiau tai labai neigiamai veikia jūsų gebėjimą įsiminti naują informaciją.

Muzika su dainų žodžiais yra ypač žalinga, nes jūsų smegenys turi naudoti resursus jiems apdoroti, todėl daug sunkiau suprasti studijuojamą medžiagą.

Vietos mokymuisi trūkumas

Galbūt jums atrodo šiek tiek nuobodu nuolat rengti užduotis prie rašomojo stalo, tačiau šis įprotis neabejotinai padidins jūsų produktyvumą. Priešingai, neturėdami nuolatinės darbo vietos, esate mažiau organizuoti ir nuolat blaškomi.

Negalėsite 100 % dėmesio skirti užduočiai, jei jūsų vieta nėra pritaikyta mokymuisi. Šeimos nariai, įjungto televizoriaus garsas ar namų ruošos darbai gali trukdyti jums mokytis.

Išeiti iš AMP versijos