Dienos miego privalumai ir trūkumai: galimybė atsipalaiduoti ar potenciali priklausomybė


Specialistai parengė straipsnį, kuris padės suprasti dienos miego privalumus ir trūkumus. Svarbu tinkamai pasverti visus privalumus ir galimus trūkumus, kad miego ir apskritai sveikatos labui priimtumėte tinkamiausią sprendimą.

Dienos miego privalumai

Didesnis budrumas ir produktyvumas

Vienas iš pagrindinių dienos miego privalumų – padidėjęs budrumas ir produktyvumas. Trumpas maždaug 20-30 minučių poilsis gali padėti kovoti su mieguistumu ir pagerinti pažintines funkcijas, todėl galite išlikti susikaupę ir geriau atlikti užduotis, kurioms reikia dėmesio ir susikaupimo.

Mažina stresą

Įrodyta, kad mažina streso lygį ir skatina atsipalaidavimą. Kai miegate, jūsų kūnas ir protas gali pailsėti ir pasikrauti energijos, o tai padeda sumažinti nerimo ir įtampos jausmą. Tai gali teigiamai paveikti bendrą nuotaiką ir savijautą.

Geresnė atmintis ir mokymasis

Tyrimai rodo, kad snaudimas gali padėti pagerinti atmintį ir mokymąsi. Miego metu smegenys apdoroja ir saugo informaciją, todėl ją lengviau prisiminti ir išsaugoti galvoje. Miegodami galite suteikti savo kūnui galimybę įtvirtinti prisiminimus ir sustiprinti nervines jungtis, todėl pagerėja protinė veikla.

MIEGAS

Dienos miego trūkumai

Miego inercija

Vienas iš galimų miego trūkumų yra miego inercija, t. y. mieguistumo ir dezorientacijos jausmas, kuris gali atsirasti pabudus. Dėl to gali būti sunku iš karto tęsti veiklą ir gali prireikti šiek tiek laiko, kol visiškai nusikratysite nuovargio.

Naktinio miego sutrikimas

Snaudimas prieš pat miegą arba ilgesnį laiką gali sutrikdyti įprastą dienos režimą. Dėl per ilgo arba per vėlyvo miego gali būti sunkiau užmigti naktį arba pablogėti miego kokybė, todėl kitą dieną galima jaustis mieguistam ir pavargusiam.

Priklausomybė nuo snaudimo

Kitas galimas trūkumas – priklausomybė nuo miego. Jei esate priklausomi nuo miego, kad išgyventumėte visą dieną, arba jaučiatės negalintys be jo išsiversti, tai gali reikšti pagrindines sveikatos problemas arba netinkamą dienos režimą. Svarbu užtikrinti, kad žmogus naktį gautų pakankamai kokybiško miego, kad netaptų nuo jo pernelyg priklausomas.

Išeiti iš AMP versijos