Dniepro upe plaukioja gyvūnų kūnai: teroristinio išpuolio Chersono srityje pasekmės


Nuo Kachovkos hidroelektrinės Chersono srityje sprogimo nukentėjo ne tik žmonės. Nuskendo daug gyvūnų – jų kūnai plūduriuoja Dniepro upėje. Chersono srities tarybos deputatas Serhijus Chlanas papasakojo, kas šiuo metu vyksta. Pasak jo, daugybė nuotraukų, kuriose užfiksuoti nuo potvynio gelbėjami šunys ir katės, daugiausia yra iš Chersono. Kitose gyvenvietėse to niekas nedaro.

“Nuo pirmos potvynio dienos pastebėjome, kad žmonės riša naminius gyvūnus. Jie atidarinėjo tvartus ir sandėlius – tai buvo tiesiog gyvūnų mirtis”, – sakė Chlanas.

Savanoriai daro, ką gali

Internete gausu išgelbėtų gyvūnų nuotraukų – kai kurie jų nuimti nuo tvoros, kai kurie sugauti tiesiai iš vandens. Tačiau tai padaryti įmanoma tik Chersone, mažesniuose miestuose naminiai žūsta masiškai.

“Kairiajame krante situacija nevaldoma, viskas užlieta. Daugybė gyvulių vis dar yra po vandeniu, jie plaukia Dniepru”, – sakė Chlanas.

Rusams sugriovus Kachovkos hidroelektrinę, internete pradėta dalytis užtvindymo nuotraukomis ir vaizdo įrašais. Žinoma, visas pasaulis turėtų matyti okupantų vykdomą ekocidą. Tačiau prieš skelbiant nuotraukas verta patikrinti, ar jos iš tiesų darytos užtvindytose teritorijose. Nepatikimas nuotraukas Rusijos propaganda gali panaudoti kaltindama Ukrainą.

Plaukiantys šunys po potvynio

Kachovkos hidroelektrinės sprogimas: kaip nukentėjo gyvūnai

Primename, kad birželio 6 d. naktį Rusijos okupantai susprogdino Kachovkos hidroelektrinę, sukeldami ekologinę katastrofą. Tikruosius nelaimės padarinius pamatysime nuslūgus vandeniui.

Nukentėjo ne tik žmonės, bet ir gyvūnai. Visų pirma buvo užlietas Naujojoje Kachovkoje esantis Pasakų miško zoologijos sodas. Išsigelbėti pavyko tik gulbėms ir antims. Be to masiškai žuvo žuvys.

Išeiti iš AMP versijos