Daugelį namų apyvokos daiktų reikia periodiškai keisti – šios sąlygos ignoravimas gali sukelti įvairių sveikatos problemų. Pasak ekspertų, tai reiškia, kad laikas nuo laiko reikia keisti dantų šepetėlį, šukas, pjaustymo lenteles ir kt.
Viskas, kas mus supa, nuo maisto iki namų apyvokos daiktų, turi įtakos mūsų sveikatai. Per dieną naudojame daugybę daiktų, o sekti tokio naudojimo dažnumą yra gana sudėtinga. Specialistai paaiškino, kad norint išvengti infekcijos pavojaus, reikia reguliariai keisti bent penkis kasdienius namų apyvokos daiktus.
Dantų šepetėlis. Reikia pirkti naują, kad pakeistumėte senąjį ne tik tada, kai pradeda linkti šereliai, bet ir anksčiau. Odontologai rekomenduoja dantų šepetėlį keisti kas 3-4 mėnesius.
Kempinėlės, makiažo šepetėliai. Jei jie pasenę ir nešvarūs, gali dirginti odą ir prisidėti prie bakterijų plitimo. Šiuos daiktus reikia ne tik reguliariai valyti, bet ir keisti kas 3 mėnesius.
Indų kempinėlė. Naudojant dažnai, ją reikėtų keisti bent kartą per dvi savaites arba šiek tiek dažniau. Ekspertai paaiškino, kad ant kempinės patenka bakterijų, kurios gali daugintis ant žmogaus akiai švariai atrodančių indų.
Pjaustymo lenta. Reguliariai naudojant šį namų apyvokos daiktą, susidaro mikroįtrūkimų, kuriuose bakterijos pasilieka net po plovimo. Norint išvengti jų patekimo į organizmą, lentą reikėtų keisti kas 3 mėnesius.
Šukos. Ji surenka daug teršalų dalelių nuo plaukų ir galvos odos, todėl ją reikėtų reguliariai valyti. Tačiau šukas taip pat reikia keisti. Kaip dažnai? Ekspertų teigimu, kas 6 mėnesius. Jos “amžinas” naudojimas kenkia galvos odos sveikatai, prisideda prie padidėjusio lūžinėjimo, plaukų slinkimo.