Europa įspėta dėl didžiulės teroristinių išpuolių rizikos per Kalėdų šventes


Papildoma apsauga miestuose

Artimiausiomis dienomis, tęsiantis Izraelio ir palestiniečių organizacijos “Hamas” karui, Europa gali tikėtis “didžiulio teroristinių išpuolių pavojaus”, perspėjo Europos Sąjungos vidaus reikalų komisarė.

RFI duomenimis, ES vidaus reikalų komisarė Ylva Johansson įspėjo, kad tokių išpuolių gali būti įvykdyta per Kalėdų šventes, pranešė “SchengenVisaInfo.com”.

“Dėl Izraelio ir “Hamas” karo ir jo sukeliamos poliarizacijos mūsų visuomenėje, taip pat dėl artėjančių švenčių, Europos Sąjungoje kyla didžiulė teroristinių išpuolių rizika”, – sakė ji.

Savo pareiškime ES komisarė nepateikė jokios papildomos informacijos.

Y. Johansson, kurios kompetencijai priklauso saugumo ir imigracijos klausimai, sakė, kad Europos Komisija skirs papildomus 30 mln. eurų, kad užtikrintų saugumą pažeidžiamose bloko vietose, ypač tose, kur yra svarbių religinių objektų.

Teroristiniai išpuoliai Europoje

Perspėjimas paskelbtas po to, kai Prancūzijos valdžios institucijos atlieka tyrimą dėl savaitgalį Paryžiuje netoli Eifelio bokšto įvykdyto mirtininko išpuolio. Užpuolikas, kuris, kaip pranešama, prieš išpuolį prisiekė ištikimybę ekstremistinei grupuotei “Islamo valstybė”, peiliu mirtinai subadė turistą ir plaktuku sužeidė dar du žmones.

Išeiti iš AMP versijos