Gydytojai papasakojo, ar sveika valgyti / gerti neapdorotus (žalius) kiaušinius


Vištų , pienas, duona – tikriausiai kiekvienas turite šių produktų savo virtuvėje. Iš šių produktų galite pasigaminti puikius pusryčius ar vakarienę. Kalbant apie vištų kiaušinius, jie neabejotinai patenka į populiariausių maisto produktų trejetuką: skanūs, sotūs ir lengvai paruošiami.

Kai kurie žmonės mėgsta ne tik omletus ir kiaušinienę. Jie paima žalią kiaušinį, sudaužo lukštą ir geria neapdorotus (žalius) (kiti dar pabarsto druska). Šie žmonės teigia, kad tai sveika ir skanu.

Kalbėdami apie patiekalų sveikumą, norėtumėme išskirti kiaušinienę ir virtus vištų kiaušinius. Juos gali valgyti net žmonės, kuriems dėl įvairių ligų paprastai skiriama griežta dieta. Jei nėra virškinamojo trakto problemų, kepti kiaušiniai taip pat leidžiami – kiaušinienė pusryčiams yra gana universalus patiekalas.

Šviežias ar ne šviežias kiaušinis

Kalbant apie žalius kiaušinius, mitybos specialistai tvirtai tikina, kad jų geriau nevalgyti. Net jei esate tikri dėl jų. Vienas pagrindinių pavojų, kylančių valgant žalius kiaušinius, yra . Tai ūmi virškinimo trakto infekcinė liga, kurią sukelia salmonelių genties bakterijos ir kuri gali išplisti po visą organizmą (generalizuota forma).

Salmonelių bakterijos į organizmą dažniausiai patenka su maistu, t. y. valgio metu. Ypač pavojingas maistas, kuriame yra žalių kiaušinių, pieno ar žalios mėsos.

Tipiški simptomai salmoneliozės simptomai

Salmoneliozė taip pat pavojinga dėl galimų komplikacijų:

Įdomus faktas: nuo putpelių kiaušinio salmonelioze užsikrėsti neįmanoma. Mat putpelių kūno temperatūra yra aukštesnė nei vištų, todėl salmonelės žūsta. Tačiau net ir putpelių kiaušinius vis tiek geriau kepti ar virti, nei gerti žalius!

Jei palygintume vištų ir putpelių kiaušinius tarpusavyje, pamatytume, kad jų sudėtis yra identiška. Abu produktai yra sveiki ir maistingi. Tačiau mikroelementų ir vitaminų požiūriu putpelių kiaušiniai yra daug vertingesni. Juose daugiau magnio (Mg), geležies (Fe), vitamino A ir B grupės vitaminų. Valgykite tai, kas jums labiausiai patinka, bet būtinai termiškai apdorokite – virkite arba kepkite.

Taigi nerizikuokite savo sveikata. Geriau išvirkite kiaušinį, pasigaminkite omletą, kiaušinienę – taip produktas bus įsisavintas ir duos daugiau naudos.

Išeiti iš AMP versijos