Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Gyvenimas po traumos: kokius sprendimus rinktis?

2 min. skaitymo

Nesunku pastebėti, kad traumos yra ypač dažnas reiškinys, kadangi yra ypač daug atvejų, kuomet ji gali įvykti. Trauma gali įvykti tiek darbo metu, tiek sportuojant, tiek keliaujant, tiek atliekant namų ruošos  darbus, tiek dirbant sode ar darže. Verta akcentuoti ir tai, kad traumos gali būti labai įvairios: kai kurių pasekmės pranyksta  jau po kelių savaičių. Tačiau netrūksta ir tokių traumų, kurių pasekmės tęsiasi ne vieną mėnesį ar metus ir, nesunku pastebėti, kad tai gerokai pasunkina ne tik traumą patyrusio asmens, bet ir šeimos narių gyvenimą. Taigi, belieka tik pridurti, kad tokiais atvejais yra labai svarbu priimti tik tinkamus sprendimus. Kokius?

Pakeiskite mitybą

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti keistai, svarbu pasakyti, kad patyrus traumą, reikėtų pakeisti mitybą. Žinoma, tai, kaip reikės koreguoti savo racioną, priklausys nuo to kokią traumą esate patyrė, tačiau galima išskirti bendro pobūdžio rekomendacijas. Visų pirma, reikėtų atsisakyti kaloringų, tačiau nenaudingų maisto produktų – tai leis jums išvengti papildomų kilogramų, kadangi yra ypač svarbu išlaikyti optimalų kūno svorį. Tačiau ir tai dar ne viskas: jei esate patyrę vieną ar kelis lūžius, taip pat turėtumėte žinoti, kad tam tikri maisto produktai gali paskatinti gijimo procesą. 

Kineziterapija

Reikalingi ir kineziterapijos užsiėmimai

Kineziterapijos seansai yra dar vienas  puiku sprendimas, kurį reikėtų įtraukti į savo rutiną tuo atveju, jei esate patyrę traumą. Žinoma, taip pat svarbu akcentuoti, kad ši sritis apima labai daug įvairių sprendimų, todėl pirma reikėtų pasitarti su specialistais, kad būtų parinkti tinkamiausi. Kineziterapijos seansai skatina gijimo procesus, didina judesių amplitudę bei fizinę ištvermę, taigi, jų vaidmuo po traumos – ypač svarbus. Reikalinga kineziterapija? Vilnius – puikiai tiks, čia jūsų lauks itin didelis pasirinkimas kokybiškų paslaugų.

Svarbu gerinti ir emocinę būklę

Tačiau ir tai – dar ne viskas: nesunku pastebėti, kad po traumų, neretai pablogėja ir emocinė būklė. Taigi, belieka tik pridurti, kad ypatingą dėmesį turėtumėte skirti ir jos gerinimui arba stiprinimui. Puikiai tiks ne tik ramus poilsis, bet ir įvairios terapijos. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus