Įvardijamos 5 dantų akmenų susidarymo priežastys ir profilaktikos metodai

Dantų akmenų problema

Dantų akmenys – labai nemalonus reiškinys, pažįstamas mums visiems. Išsiaiškinkime šios dažnos problemos priežastis ir kaip jos išvengti prevencinėmis priemonėmis.

Iš kur burnoje atsiranda akmenų?

Dantų akmenys yra minkštos, laikui bėgant kietėjančios dantų apnašos, susidedančios iš negyvų ląstelių, baltymų, maisto likučių ir mineralų.

Paprastai ant kiekvieno sveiko žmogaus dantų yra bakterijų, kurios ypač aktyviai dauginasi pavalgius – būtent dėl ​​jų gyvybinės veiklos susidaro minkštos, silpnai pigmentuotos plėvelės formos apnašos. Tačiau vėliau (dažniausiai po 8 valandų, kai nesilaikoma higienos), laisvos nuosėdos pradeda kietėti, veikiamos mineralinių druskų seilėse. Priklausomai nuo lokalizacijos, skiriami du dantų akmenų tipai – podanteninis (atsiranda ant danties šaknies) ir viršdanteninis (gimdos kaklelio srityje). Kietos dantų apnašos ne tik gadina šypsenos išvaizdą, bet ir gali sukelti daugybę dantų problemų – nuo ​​blogo burnos kvapo (halitozės) ir dantenų kraujavimo iki dauginio ėduonies, gingivito ir periodontito išsivystymo.

Asmeninės higienos taisyklių nesilaikymas

Svarbiausia priežastis – sistemingos ir teisingos burnos higienos stoka. Kaip jau minėta anksčiau, apnašų kietėjimo procesas prasideda praėjus 8 valandoms po valgio, todėl svarbu dantis valytis du kartus per dieną – ryte ir vakare, o dieną naudoti turimas pagalbines priemones – siūlą, nešiojamąjį irigatorių, taip pat padės becukrė kramtomoji guma arba burnos skalavimo skystis.

Pavalgius galima naudoti švarų vandenį ir praskalauti burną, ypač suvalgius parduotuvėje pirktų saldumynų ir pyragaičių: šie produktai yra greitų angliavandenių šaltiniai, kurie yra patogeninių mikroorganizmų dauginimosi terpė ir greitina jų dauginimąsi. Toje pačioje prekėje gali būti netinkamai parinktas, per minkštas ar nekokybiškas dantų šepetėlis, kuris yra tiesiog neefektyvus ir nesusitvarko su apnašomis taip, kaip turėtų.

Rūkymas

Rūkymas žymiai pagreitina dantų akmenų susidarymo procesą: minkštos apnašos, veikiamos nikotino dervų, pasidengia specifine plėvele ir greičiau sukietėja, o tabako dūmuose esančios toksinės medžiagos prisideda prie ligas sukeliančių mikrobų kaupimosi ir tolesnio ėduonies vystymosi. su visomis iš to kylančiomis pasekmėmis. .

Dažančių gėrimų naudojimas

Reguliarus juodosios arbatos, kavos ir raudonojo vyno, kuriame gausu taninų, vartojimas taip pat gali išprovokuoti šios nemalonios problemos atsiradimą: nuolatinis pigmentinių apnašų nusėdimas sunkiai pasiekiamose emalio vietose anksčiau ar vėliau sukels dantų akmenys.

Nepakankamas kieto maisto kiekis dietoje

Kieto maisto kramtymas nuvalo dantų paviršių nuo minkštų nuosėdų ir maisto likučių, taip pat masažuoja dantenas. Tam ypač naudinga sukramtyti žalią daržovę ar vaisių – obuolį, morką ar žalumynus. Kai žmogus valgo daugiausia minkštą maistą, nevyksta natūralus mechaninis dantų emalio valymas nuo apnašų.

Veido žandikaulių sistemos sandaros ypatumai

Netinkamas sąkandis, dantų perpildymas ir defektai, sutrikusi kramtymo funkcija, taip pat ortodontinių struktūrų buvimas trukdo kruopščiai burnos higienai, todėl žymiai padidėja dantų akmenų susidarymo rizika.

Kaip išvengti problemos?

Geriausia profilaktika – ne tik kasdien atliekamos higienos procedūros, bet ir profesionali burnos higiena odontologo kėdėje. Profesionalios higienos sesija vyksta trimis etapais:

  1. Ultragarsinis dantų valymas – higienistas lengvai pašalina dantų akmenis, kurių negalima pašalinti savarankiškai namuose;
  2. Air Flow – abrazyvinis-orinis dantų valymo metodas – kruopščiai nuvalo dantų emalį nuo tamsių pigmentinių apnašų;
  3. Dantų paviršiaus poliravimas specialia pasta – suteikti šypsenai sveiko spindesio.
Exit mobile version