Įvardytos geriausios ir blogiausios duonos rūšys, kurios turi įtakos cukraus kiekiui kraujyje


Duonos rūšys

Kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje svarbu visiems, bet ypač žmonėms, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu ir tiems, kurių organizmas negali pagaminti pakankamai insulino – hormono, reguliuojančio cukraus kiekį kraujyje.

Atsižvelgiant į tai, kad duona yra vienas populiariausių maisto produktų, ekspertai įvardijo geriausias ir blogiausias rūšis, kurios turi įtakos cukraus kiekiui kraujyje.

Duonos rūšys ir cukraus kiekis

Blogiausia duonos rūšis, pasak ekspertų, yra pagaminta iš rafinuotų angliavandenių, pavyzdžiui, baltųjų miltų.

Specialistai aiškina, kad perdirbant grūdus, iš kurių gaminami balti miltai, suminkštėja jų tekstūra, tačiau taip pat pašalinamos skaidulinės medžiagos, vitaminai ir mineralai, todėl iš jų pagaminta duona pasižymi didesniu glikemijos indeksu.

Ypač pavojingi produktai su pridėtiniu cukrumi, nes jie labai padidina cukraus kiekį kraujyje. Rekomenduojama vietoj baltos duonos rinktis viso grūdo duoną.

Specialistai teigia, kad ruginė duona yra geriausia duonos rūšis, atsižvelgiant į jos poveikį cukraus kiekiui kraujyje.

Be to, galite pabandyti kepti duoną patys, naudodami mažai angliavandenių turinčius miltus ir nenaudodami dirbtinių ingredientų.


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos