Naujienos

JAV: Atnaujinta imigracinių vizų („žaliosios kortelės“) loterija

J. Bideno administracija paskelbė registracijos į 2023 m. imigracijos vizų programą, paprastai vadinamą žaliosios kortelės loterija, pradžią. Kongresas leido kasmet išduoti 55 000 žaliųjų kortelių imigrantams iš viso pasaulio.

Registracija pradedama 2023 m., kad būtų galima apdoroti paraiškas. Tačiau vėlavimai tvarkant ankstesnių loterijų laimėtojų duomenis tapo nuolatiniai ir dėl to buvo iškelta bylų.

Priimdamos naujas paraiškas JAV valdžios institucijos pripažįsta, kad esamos paraiškos yra labai atsilikusios, nes daugelis jų buvo pateiktos ankstesnės D. Trumpo administracijos laikotarpiu, kai šis procesas buvo labai sulėtėjęs dėl pandemijos.

Teisė gauti vizą nėra nukeliama į kitus metus. Visas procesas turi būti baigtas per 12 mėnesių. Todėl daugelis laimėtojų liko be vizų ir pradėjo bylinėtis su JAV vyriausybe, tikėdamiesi gauti kelionės dokumentus.

Valstybės departamento atstovas spaudai „Voice of America“ raštu teigė:

„Laimėjimas loterijoje negarantuoja, kad gausite vizą ar būsite pakviestas į pokalbį dėl vizos. Laimėjimas loterijoje tiesiog reiškia, kad asmuo turi teisę dalyvauti imigrantų vizų programoje.“

Pastarieji keleri metai žaliosios kortelės loterijos programos dalyviams buvo sudėtingi. 2017 m. tuometinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė draudimą atvykti į JAV piliečiams iš kelių musulmoniškų šalių. 2020 m. kovą D. Trumpas uždarė konsulatus visame pasaulyje kilus koronaviruso pandemijai. Vėliau jo administracija paskelbė apie tam tikrų rūšių imigracijos vizų panaikinimą, teigdama, kad tai būtina siekiant apsaugoti JAV ekonomiką.

Žaliosios kortelės loterija 2023 m.

Paraiškos DV 2023 metų loterijai turi būti pateiktos nuo 2021 m. spalio 6 d., 12 val. JAV Rytų pakrantės vasaros laiku (7 val. vakaro Lietuvos laiku) iki 2021 m. lapkričio 9 d., JAV Rytų pakrantės žiemos laiku (7 val. vakaro Lietuvos laiku).  Paraiškos turi būti teikiamos elektroniniu būdu internetinėje svetainėje https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-submit-entry1.html. Rekomenduojame nelaukti iki paskutinės registracijos periodo savaitės. Angliška DV-2023 programos instrukcijų versija yra vienintelė oficiali versija.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: