Ką daryti atidarius nuorodą su virusu?

Virusas

Virusas

Ar manote, kad atidarėte nuorodą su virusu? Ką tokiu atveju turėtumėte daryti? Ar įmanoma jo atsikratyti ir kartu neprarasti visos kompiuteryje saugomos reikalingos informacijos?

Ką daryti, jeigu atidarėte nežinomą nuorodą su virusu?

Atidarius nuorodą su virusu, nebūtinai bus prarasti visi kompiuteryje saugomi failai. Daugeliu atvejų problemą galima išspręsti neprarandant duomenų.

Kai kompiuteris užkrėstas virusu, veiksmai gali būti skirtingi, priklausomai nuo to, ką kompiuteris “pagavo” ir ar įdiegta programa (geriau ja pasirūpinti iš anksto).

Grėsmės pašalinimas naudojant antivirusinę programą

10”, “Windows 11” kompiuterius nuo virusų automatiškai apsaugo “Security in Windows” su integruota antivirusine programa “Microsoft Defender Antivirus“.

Ji nuolat tikrina sistemą dėl įvairių grėsmių ir automatiškai įdiegia atnaujinimus, kurių reikia, kad įrenginys būtų saugus. Jei netyčia atidarytumėte kenkėjišką failą, paslauga reaguos į pavojų ir išsiųs įspėjimą.

Galima naudoti ir kitą antivirusinę programinę įrangą. Tačiau atkreipkite dėmesį: jei kompiuteryje įdiegta trečiosios šalies antivirusinė programa, “Microsoft Defender” antivirusinė programa automatiškai išjungiama.

Kaip atsikratyti viruso?

Jei nesate tikri, ar galite pašalinti virusą, geriau negaiškite laiko ir kreipkitės pagalbos į specialistus.

Svarbu! Jei jūsų darbiniame kompiuteryje aptiktas , būtinai informuokite kibernetinio saugumo, IT arba savo įmonės ar įstaigos biurą. Jiems reikės patikrinti, ar nebuvo užkrėstos kitos sistemos.

Išeiti iš AMP versijos