Ką reiškia lipdukai ant bananų ir kaip nenusipirkti vaisių su pesticidais?

Bananai su lipdukais

Tikriausiai pastebėjote, kad ant bananų būna užklijuoti lipdukai. Tačiau mažai žmonių žino, kodėl jie yra ir kokią informaciją jie perduoda. Pasirodo, lipdukai gali padėti išsirinkti kokybišką, natūralų ir sveiką vaisių.

Renkamės kokybiškus bananus

Lipdukuose dažniausiai nurodoma šalis ir įmonė, iš kurios buvo importuoti bananai. Be to, ten pažymėtas bananų auginimo būdas.

Norėdami tai išsiaiškinti, turite pažvelgti į 4 arba 5 skaitmenų kodą ant lipduko.

Jei lipdukas turi 4 skaitmenų kodą ir prasideda 3 arba 4, tai reiškia, kad vaisiai buvo užauginti intensyvios žemdirbystės principu. Tai yra, siekiant paspartinti vaisių augimą, buvo naudojamos trąšos, kuriose galėjo būti pesticidų ir kitų cheminių medžiagų.

Jei lipdukas turi 5 skaitmenų kodą ir prasideda skaičiumi 9, tai bananai buvo auginami įprastu būdu, nenaudojant trąšų. O jei pirmasis skaičius yra 8, vadinasi, produktas yra genetiškai modifikuotas (GMO).

Ką daryti, jei nusipirkote bananų su pesticidais?

Pesticidai (lot. pestis „infekcija“ + caedo „nužudyti“) – tai nuodingos medžiagos, naudojamos naikinti kenkėjus ir augalų ligų sukėlėjus, taip pat įvairius parazitus, piktžoles ir pan.

Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, naudojant pesticidus išvengiama didelio masto derliaus nuostolių, todėl pesticidai ir toliau atliks savo vaidmenį žemės ūkyje. Tačiau, pasak PSO, „pesticidų poveikis žmonių sveikatai ir aplinkai tebėra nerimą keliantis dalykas“.

„Pesticidai yra potencialiai toksiški žmonėms ir gali turėti tiek ūmų, tiek lėtinį toksinį poveikį, priklausomai nuo dozės ir patekimo į žmogaus organizmą būdo“, – teigia organizacija.

PSO pažymėjo, kad žmonės gali apriboti pesticidų poveikį tiesiog plaudami ir nulupdami vaisius ir daržoves.

Dalintis:
Exit mobile version