Kada geriausia valgyti pusryčius?

Pusryciai

Pusryciai

Geriausias laikas pusryčiauti – nuo 6 iki 7 val. ryto, kai organizmas gauna geriausią naudą. O delsimas gali sukelti sveikatos problemų.

Kokiu metu geriausia valgyti pusryčius?

Niujorko universiteto mokslininkai teigia, kad ankstyvas valgymas padeda išvengti demencijos ir žarnyno vėžio, rašo “Express”.

Tyrime dalyvavo 34 tūkst. amerikiečių. Visų pirma mokslininkai paprašė tyrėjų fiksuoti maisto suvartojimo laiką. Pažymima, kad tiriamieji buvo vyresni nei 40 metų, o tyrimo projektas truko kelis dešimtmečius.

Išvadose teigiama, kad valgant pusryčius 6-7 val. ryto tikimybė mirti nuo širdies ligų ar vėžio sumažėja šešiais procentais, palyginti su tais, kurie pusryčiauja 8 val. ryto.

Be to, vėlai pusryčiaujantiems žmonėms kyla rizika susirgti diabetu.

“Maisto laikrodis – tai organizmo sistema, kuri kontroliuoja insulino ir kitų hormonų, susijusių su virškinimu, išsiskyrimą. Visų pirma, jei nuolat valgote vėliau, jūsų organizmas gamina mažiau insulino”, – teigė mokslininkai.

Be to, ankstyvi pusryčiai yra naudingi, nes naktį organizmas miegojo ir ilgai negavo maisto. Taip yra todėl, kad naktį organizmas sunaudojo daug energijos atsargų, kad atsigautų. Todėl jam reikia anksti ir subalansuotai pavalgyti.

Pusryčiai taip pat padeda padidinti sotumo jausmą ir sumažina per dieną suvartojamų kalorijų kiekį.


Taip pat skaitykite:

Exit mobile version