Kada ryte nereikėtų gerti kavos, kad nepadidėtų cukraus kiekis kraujyje


Mitybos specialistai įspėja apie galimą kavos pavojų, jei nesilaikoma tam tikrų jos vartojimo po prabudimo taisyklių. Žinoma, kad teigiamai veikia organizmą, tačiau tik tuo atveju, jei ji vartojama tinkamu laiku.

Pirma, reikėtų nepamiršti, kad iškart pabudus mūsų organizmas išskiria “didelę dozę” streso hormono kortizolio. Tai daroma tam, kad pasiruoštume veiklai naują dieną.

Kavos gėrimas šiuo metu padeda padidinti cukraus kiekį kraujyje. Šį poveikį gali sukelti net juoda kava be pieno ir cukraus.

Kava ir vanduo

Taigi, kad išvengtumėte cukraus kiekio kraujyje padidėjimo, rekomenduojama palaukti maždaug valandą po pabudimo, kol išgersite pirmąjį puodelį kavos. Per tą laiką kortizolio kiekis paprastai pradeda mažėti. Toks požiūris leidžia ramiai pasiruošti pusryčius, o po jų mėgautis kava. Svarbu vengti didelio cukraus ir pieno kiekio gėrime, kad išsaugotumėte sveikatą ir išvengtumėte rizikos susirgti 2 tipo cukriniu diabetu.

Be to, trumpas pasivaikščiojimas po valgio yra svarbi cukraus kiekį kraujyje mažinanti priemonė. Raumenys naudoja cukraus perteklių, o tai padeda sumažinti gliukozės kiekį kraujyje. Primename, kad didelis gliukozės kiekis gali pažeisti arterijas ir nervų sistemą. Todėl protingas kavos vartojimas ir subalansuota mityba yra sveikos gyvensenos pagrindas.

 

Dėmesio: Šis turinys yra tik informacinio pobūdžio ir jame nėra jokių medicininių patarimų. Dėl vaistų, diagnozių ir kitų medicininių patarimų kreipkitės į gydytoją.

Išeiti iš AMP versijos